Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da 2021 Fındık Rekolte Tespit Çalışması Başladı

Ordu’da 2021 Fındık Rekolte Tespit Çalışması Başladı
  • EKONOMİ / GÜNCEL
  • 28 Haziran 2021
  • Ordu’da 2021 Fındık Rekolte Tespit Çalışması Başladı için yorumlar kapalı
  • 195 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Rekolte tespit komisyonu, 2021 Fındık Sezonu öncesinde Ordu’daki fındık bahçelerinde saha çalışmalarına devam ediyor.

İlk olarak Gülyalı ve Altınordu ilçelerinde rekolte sayımı için fındık bahçesine giren rekolte tespit komisyonu, diğer ilçelerde belirlenen bahçelerdeki ocaklarda tek tek fındıkları sayıyor.

Komisyonda; Tarım ve Orman Ordu İl Müdürlüğü, Ordu Ticaret Borsası, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği, Karadeniz İhracatçı Birlikleri, FİSKOBİRLİK, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Ordu Üniversitesi, TZOB ve TMO Ordu Şube Müdürlüğü ve bazı ilgili kurumların temsilcilerinin yer aldığı kaydedildi.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda fındıkla ilgili kesimlerin temsil edildiği komisyon tarafından belirlenecek rekolte için bu yıl Ordu’nun tüm ilçelerinde çotanak sayımı yapılacağını belirtti.

Rekolte tespit komisyonunun il geneldeki bahçelerde çotanak sayımlarına 5 gün önce başladığını ifade eden Soydan, saha çalışmalarının bu hafta içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini dile getirdi.

“Saha çalışmaları sürüyor”

Resmi rekolte tespit çalışmalarının sürdüğünü aktaran Soydan, “Şuan Ordumuzda rekolte tespiti için oluşturulan komisyon sahada çalışmasını yapıyor. Öncellikle sahil kesimdeki ilçelerde çalışmalar yapan komisyon üyeleri, şimdi de yüksek ilçelerde rekolte tespit çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışma sonucunda resmi rekolteyi öğrenebileceğiniz. Diğer hiçbir rekolteye itibar etmeyiniz.”

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan, verilerin toplanarak komisyon tarafından bir rapor haline getirileceğini belirterek, daha sonra bu raporun Tarım ve Orman Bakanlığına iletileceğini söyledi.

Soydan, resmi rekoltenin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanacağını söyledi.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ