Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Erdoğan Erişen Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Erdoğan Erişen Genel Başkan Yardımcısı oldu.
  • GÜNCEL
  • 06 Temmuz 2021
  • Erdoğan Erişen Genel Başkan Yardımcısı oldu. için yorumlar kapalı
  • 120 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Türkiye’nin en büyük basın çatı örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun pandemi nedeniyle ertelenen Olağan Genel Kurul Toplantısı, 1 Temmuz’da Ankara’da gerçekleştirildi. Kongrenin Divan Başkanlığına Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Yardımcılıklarını Antalya Gazeteciler cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve Basın İlan Kurumu Y¨netim Kurulu Üyesi, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Yazman üyeliği de Konfederasyon Genel Koordinatörü Sinan Tunç yapıldı.

İdam fermanı

Kongreye, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile tasarruf tedbirleri altında basına yönelik kısıtlamalar damga vurdu. TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “özellikle yerel basının idam fermanı olarak gördüğümüz bu genelgei geri çekilmelidir” dedi.

Kongrenin seçimler bölümüne tek liste ile girildi. Genel Başkanlığa Nuri Kolaylı’nın yeniden seçildiği kongrede, göreve gelen yönetim kurulu da ilk toplantısını aynı gün yaparak görev bölümünü gerçekleştirdi.

Erişen’e önemli görev

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ile Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığı görevini birlikte sürdüren Erdoğan Erişen, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetiminde de Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ