Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Yılmaz, Bu İşin Sonuna Kadar Takipçisiyim

Yılmaz, Bu İşin Sonuna Kadar Takipçisiyim

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısının 2. birleşimini gerçekleştirdi. Başkan Enver Yılmaz gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı konuşmada, referandum süreci ve bu süreçte yaşanan gelişmelerle ilgili meclisi bilgilendirdi. 

“2023 HEDEFİNE HIZLA İLERLİYORUZ”

Anayasa değişikliğiyle ilgili yapılan halk oylamasında alınan sonuçlarla ilgili görüşlerini ifade eden Başkan Yılmaz, yapılan referandumun bir siyasi parti seçimi değil, anayasa değişikliğini içeren evet-hayır tercihi olduğunun altını çizdi. Ordu ili olarak alınan % 61.89’luk oy oranıyla Türkiye ortalamasının üzerinde bir desteğin göründüğünü belirten Başkan Enver Yılmaz, “Ülke genelinde ise % 50’nin üzerinde oy alarak referandumdan başarılı çıktık. 2023 vizyonunu kendine hedef çizen ülkemiz, halk oylaması sonuçlarıyla birlikte yoluna hızla devam edecektir. Güçlü bir ‘Evet’ ile Türkiye’nin aydınlık yarınlarına destek veren Ordulu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. ‘Evet’ tercihi tüm milletimize hayırlı olsun” dedi. 

“BÜYÜKŞEHİRE YAPILMAYA ÇALIŞILAN KUMPAS ÇÖKMÜŞTÜR”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugünkü toplantısında da gündem belediyede yapılan böcek operasyonuydu.

Toplantı öncesi Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan , Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ile CHP’li Meclis Üyesi Mesut Mercan, Belediye Başkanı Enver Yılmaz’dan meclise konu hakkında bilgi vermesini talep etti.

Başkan Yılmaz açıklama yapmadan önce o geceye ait güvenlik kamerası görüntülerini meclis üyelerine izletti.

Başkan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcılığının konu hakkında takipsizlik kararı verdiğini söyledi.

Başkan Yılmaz, referandum sürecinde Ordu Büyükşehir Belediyesiyle ilgili kamuoyunda yer alan asılsız ve kasıtlı haberlere de değinerek, yaşanan süreci o gün kayıt altına alınan görüntülerle birlikte anlattı. Yapılanların kendisine ve Ordu Büyükşehir Belediyesine yönelik bir komplo olduğundan kesinlikle emin olduğunu ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Bu konuda Cumhuriyet Başsavcılığı gerekli açıklamayı yaptı. Bu açıklamada yer aldığı gibi makam odamızda bulunan ve böcek olduğu iddia edilen aparat, televizyonun kumanda alıcısıdır. bu işin sonuna kadar takipçisiyim. Hukuki haklarımızı da savunacağız. Büyükşehire yapılmaya çalışılan kumpas çökmüştür” diye konuştu. 

YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Gündem maddeleri öncesinde Ordu Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki süreçte yapacağı yatırımlarla ilgili de meclise bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, Aybastı Kültür Merkezi, Altınordu Ulu Camii Meydan Düzenlemesi, Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma ve Cephe İyileştirme, Yalı Camii Meydan Düzenlemesi, Akkuş Kent Meydanı ve Cephe İyileştirme, Çaybaşı Kent Meydanı, Damarlı Kent Meydanı, Kabataş Kent Meydanı, Fatsa Huzurevi ve Fatsa Sahil ve Cephe İyileştirme projelerini anlattı. 

GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI

Bu sunumun ardından Büyükşehir Belediye Meclisi, gündem maddelerinin değerlendirilmesine geçti. İkizce ilçesinde hazırlanan 1/5.000 ölçekli ilave-revizyon nazım imar planına ilişkin ihtisas komisyonundan gelen rapor oy çokluğuyla kabul edilirken, Ordu ilinde doğal gaz dağıtım faaliyetlerini sürdüren AKSA Ordu Giresun Doğalgaz Dağıtım A.Ş.nin lisansına Kabadüz ilçesi ve Çambaşı Kayak Tesisleri’nin de dâhil edilmesine yönelik madde oy birliğiyle kabul edildi. 

MAYIS AYI MECLİSİ, 11 MAYIS SALI GÜNÜ TOPLANACAK

Gündem maddelerinin oylanmasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi, 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 14.00’te toplanmak üzere sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: