• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Yeni Yerleşkenin Yapım Çalışmaları Başladı

Yeni Yerleşkenin Yapım Çalışmaları Başladı

Ordu Büyükşehir Belediyesinin, Efirli Mahallesi’nde yaklaşık 38 dönüm alan üzerine kuracağı yeni yerleşkenin yapım çalışmaları başladı. ÇALIŞMALARI KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ Yeni yerleşkenin yapım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, buraya özellikle arazi çalışmaları yürüten birimlerin taşınacağını belirterek, “Yeni yerleşkemizi inşa edecek firmaya yer teslimini yaptık ve çalışmalar başladı. Burayı, öncelikle ulaşım ve fen işleri […]

Ordu Büyükşehir Belediyesinin, Efirli Mahallesi’nde yaklaşık 38 dönüm alan üzerine kuracağı yeni yerleşkenin yapım çalışmaları başladı.
ÇALIŞMALARI KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ
Yeni yerleşkenin yapım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, buraya özellikle arazi çalışmaları yürüten birimlerin taşınacağını belirterek, “Yeni yerleşkemizi inşa edecek firmaya yer teslimini yaptık ve çalışmalar başladı. Burayı, öncelikle ulaşım ve fen işleri gibi arazi çalışmaları yürüten birimlerimizin araç ve gereçleri ile depolarının yer alacağı bir alan olarak düzenleyeceğiz. İnşallah mevsim şartlarının da müsait olmasıyla birlikte, yapım çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak Durugöl yerleşkesinde bulunan depoların tamamını yeni yerleşkeye taşıyacağız. Taşınma işleminin sona ermesiyle birlikte depoların bulunduğu alanı, alışveriş merkezinin yapımını üstlenen firmaya teslim edeceğiz” dedi.
ATÖLYE VE DEPOLAR EFİRLİ’YE TAŞINACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesi Efirli yerleşkesi, yaklaşık 38 dönüm alan üzerine inşa edilecek. Betonarme temel üzerine 621 ton yapısal çelik kullanılıp çelik karkas sistem olarak imal edilecek. 6 bin m2lik taban alanı üzerine, toplam alanı yaklaşık 9 bin m2 olan hizmet binaları yapılacak. Bu yapılar ana atölye, ek atölye, yedek parça ambarı, inşaat demirbaş ambarı, akaryakıt birimi, trafik ve güvenlik birimi yapıları ve diğer birimlerin depoları olarak kullanılacak. Yaklaşık 1.500 m2si yeşil alan olacak yeni yerleşkenin 20 bin 258 m2si sert zemin olacak. Alanın çevresi yaklaşık 1.000 m uzunluğunda duvar ve korkulukla da çevrilerek giriş ve çıkışlar kontrol altına alınacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır