• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Yeni Mahalle Kavşağında Çalışmalar Başladı

Yeni Mahalle Kavşağında Çalışmalar Başladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde Atatürk Bulvarı üzerindeki Yeni Sanayi kavşağının ardından Yeni Mahalle kavşağında da düzenleme çalışması başlatıldı. Başkan Enver Yılmaz, kısa sürede tamamlanacak çalışmanın ardından, şehir içinde yaşanan trafik sorununda büyük ölçüde rahatlama olacağını söyledi. Yeni Sanayi kavşağında yapılan düzenlemeyle birlikte trafikte büyük bir rahatlama olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Yeni Sanayi […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde Atatürk Bulvarı üzerindeki Yeni Sanayi kavşağının ardından Yeni Mahalle kavşağında da düzenleme çalışması başlatıldı. Başkan Enver Yılmaz, kısa sürede tamamlanacak çalışmanın ardından, şehir içinde yaşanan trafik sorununda büyük ölçüde rahatlama olacağını söyledi.

Yeni Sanayi kavşağında yapılan düzenlemeyle birlikte trafikte büyük bir rahatlama olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Yeni Sanayi kavşağımızdaki düzenleme çalışmalarını tamamlayarak trafikte ciddi bir rahatlama yaşadık. Şimdi de trafikte ciddi bir yığılmanın olduğu fındık figürlü havuzun bulunduğu Yeni Mahalle kavşağımızda da bir çalışma başlattık” dedi.

YENİ DÜZENLEME YAPILACAK VE ŞERİT SAYISI ARTACAK

Başkan Enver Yılmaz, Atatürk Bulvarı üzerindeki trafik akışında yaşanan sorunun çözümü için yeni düzenlemeler yapacaklarını belirterek, “Yeni Mahalle kavşağımızda ciddi bir sıkışma olduğunu görüyoruz. Köprübaşı istikametinden gelerek karayoluna çıkan ve kavşaktan sola dönüş yapmak isteyen araçlar ile karşı istikametten gelerek şehir içerisine giriş yapmak isteyen araçlar, trafiğin her iki yönde aksamasını engelliyordu. Araçların kavşaktaki kırmızı ışıkta bekleme süresinin fazla olması da yığılmaya yol açıyor. Bu sorunun çözümü için Karayolları yetkilileriyle de görüşmek suretiyle gerekli inceleme ve hazırlıkları yaparak çalışmalara başladık. Bülbül Deresi’nden kavşağa kadar olan bölümü dört şeride çıkarmayı ve göbeğe girmeden hemen sola dönüş şeklinde yapmayı, Giresun istikametinden gelişte ise yine kavşağa girmeden ve ışığa tabii olmadan direkt yapmayı planlıyoruz. Kavşaktan vali konağı tarafına geçişi de takip edeceğiz ve gerekirse bu yolu tamamen kapatarak 100 metre kadar aşağıda mevcut olan sağa dönüş güzergâhını kullanacağız” diye konuştu.

YAPILAN DÜZENLEME TRAFİĞİ RAHATLATACAK

Yapılacak düzenlemeyle birlikte trafik akışında ciddi bir rahatlama olacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Birkaç gün içerisinde bitireceğimiz düzenlemeler neticesinde, trafikte çok ciddi bir rahatlama olacağını düşünüyoruz. Daha yaşanabilir bir Ordu için yaptığımız bu çalışmalar süresince mutlaka birtakım sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır