• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Yeni Kapalı Çarşı’da Son İhale Yapıldı

Yeni Kapalı Çarşı’da Son İhale Yapıldı

Ünye’de mevcut pazaryerinde yapılacak yeni meydan ve kültür sarayı projesi nedeniyle esnaflar için yeni inşa edilen ve 246 adet işyerinden oluşan Kapalı Çarşı’nın 4 oturumdan meydana gelen son ihalesi Ünye Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi. İhalede bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Mevcut pazaryerimizi taşımakla ilgili bugün son ihalemizi gerçekleştirdik. Toplam 246 adet yeni […]

Ünye’de mevcut pazaryerinde yapılacak yeni meydan ve kültür sarayı projesi nedeniyle esnaflar için yeni inşa edilen ve 246 adet işyerinden oluşan Kapalı Çarşı’nın 4 oturumdan meydana gelen son ihalesi Ünye Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi.

İhalede bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Mevcut pazaryerimizi taşımakla ilgili bugün son ihalemizi gerçekleştirdik. Toplam 246 adet yeni işyerimiz var. Bunlardan şu ana kadar bitirdiğimiz 126 adet ihale gerçekleştirdik. Bugün de 50 işyerimizin ihalesini gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte taşınmalar başlayacak. Hatta esnaflarımızın bir kısmı da taşınmaya başladı” diye konuştu.

BOŞALTILACAK OLAN PAZARYERİ İLE İLGİLİ PROJE BİTİRİLDİ

Mevcut eski pazaryeri ile ilgili projenin bitirildiğini sözlerine ekleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Taşınma sürecini tamamlayınca ihale aşamasına geçiş olacağız. Orada kültür sarayının da yapımı ile beraber bir meydanı ve altında 400 araçlık otoparkı inşa ederek Ünye’mizin modern kent kimliğine çok önemli bir katkı sağlamış olacağız.

RÜZGARLI SOKAK BU YAZ DENİZLE KAVUŞMUŞ OLACAK

Ünye’de değişim ve dönüşümün hızla devam ettiğinin altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yapımı devam eden Ticaret merkezinin planlanandan önde gittiğini, ayrıca bu yaz yıkımı gerçekleştirilen Rüzgârlı Sokağın denizle buluşturularak böylece Çınarlık caddesinin de denizle bağlantısının sağlanacağını kaydetti.

“ÜNYE’DE ÇALIŞMALAR PLANLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜYOR”

Ünye’de adeta her noktada bir kentsel dönüşüm yaşandığını vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “ Tabakhane Deresi Islah çalışmaları sürüyor. Öte yandan yine doğalgaz altyapı çalışmaları ve akabinde sıcak asfalt çalışmalarını büyükşehir belediyemizle birlikte yürütüyoruz. Yine sahil bandımızda bulunan binaların dış cephe giydirmeleri yaz sezonuna kadar yapılacak.

“BAKANIMIZ KURTULMUŞ’A ÜNYE’YE YAPTIĞI DESTEKLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Perşembe ve Cuma Günü Ünye ve Ordu’da bir dizi ziyaret ve toplantılar yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un temaslarına da değinen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Özellikle Organize sanayi Bölgesi ve Ordu Üniversitesi’nin Ünye yerleşkesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar ve bunlarla ilgili çalışmalardan dolayı Sayın Bakanımıza şahsım ve Ünyeliler adına teşekkür ediyorum. Ünye Organize Sanayi Bölgesinde 3 bin kişinin üzerinde bir istihdam sağlanması öngörülüyor. Yine aynı şekilde yeni yerleşke alanı ile birlikte Ünye’mizde ki üniversite öğrencisinde sağlanacak artışla Ünye ekonomisi de canlanmış olacak. Tüm bunları bir bütün halinde ele aldığımızda Ünye’miz birkaç yıl içerisinde bambaşka bir şehir haline gelmiş olacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır