• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Yeni Kapalı Çarşı’da İhaleler Yapıldı

Yeni Kapalı Çarşı’da İhaleler Yapıldı

Ünye’nin en önemli sorunlarından biri haline gelen eski pazaryeri ile ilgili yeni inşa edilen Kapalı Çarşı ile ilgili ihalenin ilk bölümü bugün gerçekleştirildi. Eski pazaryerinde faaliyet gösteren esnafların taşınacağı yeni Kapalı Çarşı ile ilgili 174 esnafın taşınacağı dükkânların ihalesinin ilk kısmı bugün Ünye Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi. 20 metrekareden başlayan dükkânların ise yıllık kira bedeli […]

Ünye’nin en önemli sorunlarından biri haline gelen eski pazaryeri ile ilgili yeni inşa edilen Kapalı Çarşı ile ilgili ihalenin ilk bölümü bugün gerçekleştirildi. Eski pazaryerinde faaliyet gösteren esnafların taşınacağı yeni Kapalı Çarşı ile ilgili 174 esnafın taşınacağı dükkânların ihalesinin ilk kısmı bugün Ünye Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi.

20 metrekareden başlayan dükkânların ise yıllık kira bedeli metrekarede 200 lira olarak belirlendi.

3 yıllık yapılan sözleşmeler çerçevesinde ilk ihalede 50 esnaf işyerine kavuştu. Yine bu çerçevede 1 Şubat Çarşamba, 3 Şubat Cuma ve 6 Şubat Pazartesi günleri yapılacak ihalelerle Yeni Kapalı Çarşı2Da ihale süreci tamamlanmış olacak.

KAPALI ÇARŞI’NIN AÇILIŞINI BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ YAPACAK

İlk ihalede konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bugün Ünye’mizle ilgili önemli bir projenin yapım çalışmaları ile ilgili yürütmüş olduğumuz faaliyetin sonundayız. İhale aşamasındayız. Şimdiden esnaflarımıza hayırlı olsun diliyorum. Yeni Kapalı Çarşının inşası ile ilgili ekibimiz aylardır gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyorlar. İnşallah havaların ısınması ile beraber Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılımlarıyla Yeni Kapalı Çarşımızın açılışını gerçekleştireceğiz.

Öte yandan boşaltacağımız eski pazaryeri alanı ile ilgili de proje çalışmalarımız bitti. O alana yapacağımız 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve altına yapacağımız otoparkla ile ilgili ihale sürecini başlatacağız.

Yine Yeni Kapalı Çarşı’nın yollarıyla ilgili Büyükşehir Belediyemizle görüşmemizi sağladık. Doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasını takiben Ünye Stadının önünden girmek sureti ile o hattın tamamı adliyeye kadar sıcak asfalt yapılacak. Stat tarafından da yeni yapacağımız meydana bir yaya geçidi yaparak birleştireceğiz. Yeni kapalı çarşı çok güzel bir mekân olacak. Şimdiden bol kazançlar diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır