• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Yanlış Hesap Bağdat’tan Döner.

Yanlış Hesap Bağdat’tan Döner.

Ordu’da eğitim camiasının yakından tanıdığı Sezayi AKARSU, dört ay kadar önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 76. Madde gerekçe gösterilerek Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınmıştı. Bu hukuk dışı görevden almayı yargıya taşıyan Sezayi AKARSU mahkeme kararına göre görevine iade edildi. Bu karara göre Sezayi AKARSU’nun tekrar Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak dönmesi gerekirken, […]

Ordu’da eğitim camiasının yakından tanıdığı Sezayi AKARSU, dört ay kadar önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 76. Madde gerekçe gösterilerek Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınmıştı. Bu hukuk dışı görevden almayı yargıya taşıyan Sezayi AKARSU mahkeme kararına göre görevine iade edildi.

Bu karara göre Sezayi AKARSU’nun tekrar Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak dönmesi gerekirken, Milli Eğitim Bakanlığı; yarın yargıdan dönmesine kesin gözüyle bakılan bir atamaya imza atarak, mahkeme kararını uygulamak yerine başka bir ilçeye atama yaptı. Bakanlık atamasıyla Sezayi AKARSU Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.

Mahkeme kararını tanımayan tutumla uygulamalarına devam eden Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu hukuksuz atama kararı hem hukukçuların hem de eğitim camiasının tepkilerine neden oldu.

Hukukçulara göre mahkeme kararına uymayan Bakanlığın bir ceza davası ile karşı karşıya kalması kaçınılmaz olur. Zira mahkeme kararına göre Sezayi AKARSU’nun, görevden alındığı kadroya yani Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tekrar döndürülmesi gerekiyor. Mahkeme kararına aykırı atama yapan Milli Eğitim Bakanlığı da suç işliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır