Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Yalçın Topçu, Mazlumların Medine’si Ankara Diz Çökmeyecek

Yalçın Topçu, Mazlumların Medine’si Ankara Diz Çökmeyecek
  • GENEL / SİYASET
  • 12 Eylül 2017
  • Yalçın Topçu, Mazlumların Medine’si Ankara Diz Çökmeyecek için yorumlar kapalı
  • 241 KEZ OKUNDU

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Kazakistan’da “Bu görüşmeler neticesinde bölgenin ve dünyanın da barışına ve refahına katkıda bulunacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile resmi ziyaretler gerçekleştirmek ve İslam İşbirliği Teşkilatı 1. Bilim ve Teknoloji Zirvesi’ne katılmak üzere Kazakistan’ın başkenti Astana’ya giden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu “Bu görüşmeler neticesinde bölgenin ve dünyanın da barışına ve refahına katkıda bulunacaktır.” Değerlendirmesinde bulundu.

Ekonomik ve Siyasi İlişkiler Kuvvetlenecek

Kazakistan temaslarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu “Türk Dünyasının Aksakal’ı Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in Türk Heyeti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gösterdiği ilgi her türlü takdirin üzerinde FETÖ, DEAŞ ve BTÖ ile mücadelede ortak vurgu ve kararlılık çok önemi iki lider. Bu hususu stratejik ortaklık ve kardeş iki ülke hassasiyeti ile vurguladı. Ekonomik ve siyasi ilişkilerimizi bu ziyaret daha çok artıracak, önümüzdeki aylarda Aksakal Nazarbayev Türkiye’de olacak. Derebey Medeniyetinin temsilcileri yıllardır Müslümanların “İslamsızlaştırıp” parçalı olmasından ve bilim üretememesinden istifade, Müslüman coğrafyalarda başlatmış oldukları iç savaşlarla merhamet medeniyetini coğrafyalarını şimdi de “insansızlaştırıyorlar”. Daha önceden merhamet medeniyetinin temsilcisi Osmanlı’yı parçalarken soykırım yapmaya başlayan derebeyi medeniyetinin temsilcileri Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Asya, Afrika topraklarında, Srebrenitza, Karabağ, Çeçenya, Keşmir, Arakan, Filistin, Somali, Sudan, Suriye, Irak gibi yerlerde insanlığın gözüne baka baka “Soğukkanlı Soykırım” uyguladılar, uygulattılar ve buna devam ediyorlar.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: