• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Vosvos Tutkunları Karadeniz Yaylalarını Renklendirdi

Vosvos Tutkunları Karadeniz Yaylalarını Renklendirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen “14. Vosvos Şenliği” kapsamında, Ordu iline gelen 200’ü aşkın Vosvos tutkunu gittiği Karadeniz yaylalarını renklendirdi. Vosvos şenliğinin düzenlenmesi için ilk desteklerini 2016 yılında verdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Belediyemizin destekleriyle bu yıl 14’üncüsü düzenlenen şenliğimiz ile yurdumuzun dört bir yanından gelen Vosvos tutkunlarını ilimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Bundan sonraki […]

Ordu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen “14. Vosvos Şenliği” kapsamında, Ordu iline gelen 200’ü aşkın Vosvos tutkunu gittiği Karadeniz yaylalarını renklendirdi.
Vosvos şenliğinin düzenlenmesi için ilk desteklerini 2016 yılında verdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Belediyemizin destekleriyle bu yıl 14’üncüsü düzenlenen şenliğimiz ile yurdumuzun dört bir yanından gelen Vosvos tutkunlarını ilimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Bundan sonraki yıllarda da ilimiz vosvosseverlerin yeni adresi olmaya devam edecek” dedi.
ŞENLİĞE 200 VOSVOS TUTKUNU KATILDI
Samsun, Ankara, Zonguldak ve çevre illerden 200 Vosvos tutkununun katıldığı şenlik, Ordu’da devam ediyor. İlk olarak Perşembe ilçesi Yason Burnu’nda 2 gün kamp yapan vosvosseverler, buradaki programının ardından 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’na çıktı. Yaylanın çeşitli obalarında tur atan Vosvos tutkunları, renkli görüntüler oluşturdu.
BAŞKAN YILMAZ, “ORDU VOSVOS TUTKUNLARININ YENİ ADRESİ OLMAYA DEVAM EDECEK”
Başkan Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, Turizmci Enis Ayar tarafından ilk kez 1995 yılında düzenlenen şenliğin çeşitli nedenlerden dolayı devam etmediğini ve göreve geldiklerinden itibaren şenliğe destek olma kararı aldıklarını söyleyerek, “Belediyemizin destekleriyle bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Vosvos şenliğimizde yurdumuzun dört bir yanından gelen Vosvos tutkunlarını ilimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda da Ordu ilimiz, vosvosseverlerin yeni adresi olmaya devam edecek. Bir hafta boyunca ilimizde kalacak Vosvos tutkunları, programlarına Çambaşı Yaylası’nda devam ederek çeşitli aktivitelerde bulunacak. Sürücüler ve yakınlarının kentimizden ayrıldıktan sonra yaşadıkları bu güzellikleri çevrelerine anlatacak olması turizm potansiyelimizin artmasını sağlayacak” şeklinde konuştu.
FESTİVAL KOORDİNATÖRÜ ODABAŞ, “TÜM VOSVOSSEVERLER, ŞENLİĞİN AMACINA ULAŞMASI İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYOR”
Vosvos Festivali Koordinatörü Şükrü Odabaş ise konuşmasında, şenliğin yapılmasına destek sunan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “25 Haziran’da kentimize gelmeye başlayan Vosvos tutkunları Karadeniz’i çok beğendi. Şenliğimiz, tüm arkadaşlarımız adına çok güzel geçiyor. Bütün vosvosseverler, şenliğin amacına ulaşması için ellerinden geleni yapıyor. İlimizden ayrılan her bir arkadaşımız, burada yaşadıklarını çevresine anlatacak. Ordu ilimiz için kazanılan her bir turist çok önemli” diye konuştu.
Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya da yüzlerce Vosvos tutkununu, Çambaşı Yaylası’nda ağırlamaktan memnun olduklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır