Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Yılbaşı Gecesi Çalışan Kamu Görevlilerini Ziyaret Etti

Vali Yavuz, Yılbaşı Gecesi Çalışan Kamu Görevlilerini Ziyaret Etti
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 01 Ocak 2018
  • Vali Yavuz, Yılbaşı Gecesi Çalışan Kamu Görevlilerini Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
  • 259 KEZ OKUNDU
Vali Seddar Yavuz, 2017 yılının son saatlerinde, ilimizin huzuru ve güvenliği, can ve mal emniyeti ile vatandaşlarımızın sağlığı için çalışan kamu görevlilerini, çalıştıkları yerde ziyaret etti.
Sırasıyla şehrin girişlerinde bulunan güvenlik kontrol noktalarındaki polis ve jandarma ekiplerini, itfaiye teşkilatı mensuplarını, hastanelerde görev yapan sağlık personeli ile hastaları ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, kamu görevlilerinin yeni yılını kutladı.
Güzelyalı Güvenlik Noktasındaki Polisleri Ziyaret Etti
İlk ziyaretini, Güzelyalı mahallesinde bulunan güvenlik kontrol noktasına yapan Vali Seddar Yavuz, burada görevli polis memurlarının yeni yılını kutladı ve tatlı ikramında bulundu. Buradaki polis memurlarıyla bir süre sohbet eden Vali Yavuz, polis memurlarına görevlerinde başarı dileğinde bulundu.
Ziyaretinden dolayı Vali Seddar Yavuz’a teşekkür eden polis memurları, yeni yıl öncesinde yapılan ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını ve kendilerine moral verdiğini söyledi.
Eskipazar Güvenlik Noktasındaki Askerleri Ziyaret Etti  
Vali Seddar Yavuz, Güzelyalı güvenlik noktasına yaptığı ziyaretin ardından Eskipazar mahallesinde bulunan güvenlik kontrol noktasına geçti. Eskipazar güvenlik kontrol noktasında görevli askerlerin tek tek ellerini sıkan ve yeni yılını kutlayan Vali Yavuz, burada görevli askerlere de tatlı ikramında bulundu.
Askerlerle yakından ilgilenen Vali Yavuz, askerlerin hal ve hatırlarını sorarak, bir isteklerinin olup, olmadığını sordu. Vali Seddar Yavuz’un ziyaretinden dolayı çok sevindiklerini ve mutlu olduklarını dile getiren askerler, basın aracılığıyla ailelilerine mesaj göndererek, ailelerinin yeni yılını kutladılar.
Cumhuriyet Güvenlik Noktasındaki Polisleri Ziyaret Etti
Eskipazar güvenlik noktasındaki askerleri ziyaretinden sonra Cumhuriyet mahallesinde bulunan güvenlik noktasına geçen Vali Yavuz, burada görev yapan polis memurlarının da yeni yılını kutladı. Polis memurlarına kendi elleriyle tatlı ikramında bulunan Vali Yavuz, polis memurlarıyla bir süre sohbet ederek, başarı dileğinde bulundu.
Vatandaşların huzur ve güvenliği için yılbaşı gecesinde çalışmak durumunda olan polis memurları, yeni yıl öncesinde Vali Seddar Yavuz’un kendilerini ziyaret etmesinden dolayı çok mutlu olduklarını, yapılan ziyaretin kendilerine moral ve motivasyon sağladığını dile getirerek, Vali Seddar Yavuz’a teşekkür ettiler.
İtfaiye Teşkilatı Mensuplarını Ziyaret Etti
Vali Seddar Yavuz, şehrin giriş kısımlarında bulunan 3 ayrı güvenlik kontrol noktasındaki polis ve askerleri ziyaretinin ardından, Karşıyaka mahallesindeki ana yerleşke içinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli itfaiye teşkilatı personellerini ziyaret etti.
İtfaiye Daire Başkanı Adnan Meral’in de hazır bulunduğu ziyarette, nöbette bulunan itfaiye personellerinin yeni yılını kutlayan Vali Yavuz, itfaiye personellerine de tatlı ikramında bulundu.
İtfaiye Daire Başkanı Adnan Meral ve itfaiye personelleriyle bir süre sohbette bulunan Vali Yavuz, itfaiye teşkilatının Türk Devlet yapısı içinde köklü bir geçmişe sahip olduğunu söyledi. İtfaiye teşkilatının eskiden cesaret ve feragatle hareket ettiğini, son yıllarda itfaiye teşkilatına verilen önemle birlikte, cesaret ve feragatin yanında bilgi ve teknolojiyi de kullanmak suretiyle daha başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu dile getirdi.
Ordu’daki itfaiye teşkilatı ve çalışmalar hakkında Vali Seddar Yavuz’a bilgi veren İtfaiye Daire Başkanı Adnan Meral, yapılan yoğun eğitim çalışmaları, yenilenen ve takviye edilen araç-gereçlerle Ordu itfaiyesinin her türlü olaya hızla müdahale edebilecek düzeye geldiğini söyledi. Meral, Ordu’ya bir itfaiye eğitim merkezi kurma çalışmalarının ise devam ettiğini sözlerine ekledi.
“İlimizin mülki amiri olarak bizleri ziyaret etmeniz, personellerimizi ve bizi son derece mutlu etmiştir” diyen Adnan Meral, ziyaretinden dolayı Vali Seddar Yavuz’a teşekkür etti.
Ordu Devlet Hastanesi Acil Servisini Ziyaret Etti
Vali Seddar Yavuz, İtfaiye Teşkilatını ziyaretinin ardından, Ordu Devlet Hastanesinin Acil Servisini ziyaret etti. Burada görev yapan doktor, hemşire, hastabakıcı ve görevli memurlara karanfil vererek yeni yılını kutladı.
Vali Yavuz, acil serviste tedavi gören hastaları da ziyaret ederek, hastalara ve hasta yakınlarına geçmiş oldun dileğinde bulundu ve onların da yeni yılını kutladı.
Sağlık Bakanlığı-Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisini Ziyaret Etti
Vali Seddar Yavuz’un ziyaret programındaki son durağı, Sağlık Bakanlığı-Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi oldu. Burada da görevli doktor, hemşire, sağlık personeli ve görevli memurlara karanfil vererek yeni yıllarını kutlayan Vali Yavuz, acil serviste tedavi gören hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Acil serviste tedavi gören hastaların durumları hakkında doktorlardan bilgi alan Vali Yavuz, hastaların ve hasta yakınlarının yeni yılını kutladıktan sonra hastaneden ayrıldı.
Ziyaretlerine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Vali Seddar Yavuz, “Vatandaşlarımızın yeni yıla huzur ve güven içerisinde girmelerini sağlamak amacıyla emniyet ve jandarma birimlerimizden oluşan 1021 görevli personelin katılımıyla huzur operasyonu gerçekleştirdik. Bunun yanında sağlıktan diğer hizmetlere kadar her türlü tedbiri aldık. İl’in Valisi olarak, İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımızla birlikte, şehrin girişlerinde bulunan güvenlik noktalarında görev yapan polis ve jandarma personellerimizi, itfaiye teşkilatımızın mensuplarını ve sağlık personellerimizi ziyaret ettik. Bu ziyaretimizin amacı, sıcak evlerinde huzur ve güven içerisinde yeni yıla giren vatandaşlarımızın güvenliğini, huzurunu, can ve mal emniyetini, sağlığını korumak üzere görevi başında fedakarca çalışan kamu görevlilerimize moral vermektir. Çalışarak yeni yıla girmek durumunda olan kamu görevlilerimiz, yaptığımız ziyaretlerden dolayı mutlu oldular. Görevlerini daha bir moralli şekilde sürdürdüler. Onlarla birlikte olmak ve onları sevindirmek, bizleri de mutlu etmiştir” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: