Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz Ve Başkan Tekintaş, Turizm İçin Asfalt Döktü

Vali Yavuz Ve Başkan Tekintaş, Turizm İçin Asfalt Döktü
  • EKONOMİ / GENEL
  • 18 Nisan 2018
  • Vali Yavuz Ve Başkan Tekintaş, Turizm İçin Asfalt Döktü için yorumlar kapalı
  • 291 KEZ OKUNDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkı sağladığı, Ordu Valiliği ve Altınordu Belediyesi işbirliğinde hazırlanan çalışma kapsamında, turizmin gelişmesine katkı sunacak olan Zafer Mahallesi Karadağ Kanyonu yolunda sıcak asfalt çalışması başlatıldı.

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde sıcak asfalt, beton yol ve yolların bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda kurumlarla da işbirliği yapan Altınordu Belediyesi Ordu Valiliği ile protokol imzaladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkı sağladığı protokol kapsamında Zafer Mahallesi Karadağ Kanyonu’nda turizm hareketliliğinin arttırılması için yapılacak olan sıcak asfalt çalışması öncesi program düzenlendi. Zafer Mahallesinde gerçekleştirilen programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, birim müdürleri, yüklenici firma yetkilileri, STK temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

VALİ YAVUZ: “TURİZM YOLLARI VE ALT YAPISI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Zafer Mahallesi Karadağ Kanyonu yolunun sıcak asfalt olması için düzenlenen törene katılan ve bir konuşma yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu’nun turizmde ilerlemesi için turizm alt yapısına büyük önem verdiklerini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm alt yapısı için sağlanan katkılarla önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve Ordu’da en büyük payı Altınordu ilçesinin aldığını ifade eden Yavuz, “Ordu’da önemli hizmet ve yatırımları yapmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl Ordu Büyükşehir Belediyemiz, Altınordu Belediyemiz ve diğer ilçe belediyeleri olmak üzere Ordu’da 153 km asfalt ve beton yol yaptık. Bu yılda aynı çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Ordu bir turizm kenti olma yolunda ilerliyor. Bu kapsamda geçen yıl 705 bin turiste ev sahipliği yaptık. Bu sayı bizim için yeterli değil, bizim bu rakamı 3 milyona çıkarmamamız gerekiyor. Bu hedefe ulaşmak için kırsal altyapıya önem vererek turizme giden yollarımızı ve alt yapıyı iyi hale getiriyoruz. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanımızla görüşerek bir çalışma gerçekleştirdik. Yapılan çalışma ile Kültür ve Turizm Bakanımız tarafından ilimize 7 milyon kaynak sağlandı. Bizde bu kaynakla turizm yolları ve alt yapısına ilişkin yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Ve bu günde bu yatırımlardan bir olan Zafer Mahallesi Karadağ Kanyonu yolu için asfalt çalışması gerçekleştiriyoruz. İlimiz genelinde yapacağımız çalışmalarda en büyük paya Altınordu ilçemiz sahip oldu. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. Son derece gayretli, halkla ilişkilerini düzenleyip yürütüyor. Bu vesile ile başarılarının devamını diliyoruz. Turizm yolları ve alt yapısında yapılacak olan çalışmalar için kaynak sağlayan Kültür ve Turizm Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “MİLLETE HİZMET ETMEK BİZİ MUTLU EDİYOR”

Zafer Mahallesinde gerçekleştirilen programda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, turizme katkı sunacak çalışmalara imza attıklarını belirtti. Zafer Mahallesi’nin tarihi bir gün yaşadığını dile getiren Başkan Tekintaş, “Zafer Mahallesi Karadağ Kanyonu’nun turizme kazandırılması için gerçekleştirdiğimiz ön çalışmaların ardından bugün ilk adımı atıyoruz. Zafer Mahallesi için çok özel bir günü yaşıyoruz. Böyle bir hizmeti sunabilmek ve 2.5 km’lik sıcak asfaltı milletimizle buluşturmak hizmetlerin en güzeli. Zafer Mahallesinde ilk olarak asfalt çalışması gerçekleştireceğiz ve ardından hendek kaplama ile yolları yağmur suyundan korunaklı hale getireceğiz. Yapılan çalışmalarla turizmde, ulaşımda ve diğer hizmetlerin sağlanmasında kolay ulaşım sağlanması için gayret göstereceğiz. İlerleyen süreçlerde de Bakanlıklarımızla, kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği yaparak en özel hizmetleri milletimize sunmaya devam edeceğiz. Milletimizin verdiği güven ve yetkiyi millet adına sonuna kadar kullanmayı sürdüreceğiz. Karadağ Kanyonu gibi birçok turizm alanında yapacağımız çalışmalara verdiği desteklerden dolayı Sayın Kültür ve Turizm Bakanımıza, Ordu Valiliğimize ve bugün bu programa katılım gösteren herkese Altınordu halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIN STARTINI VALİ YAVUZ VE BAŞKAN TEKİNTAŞ VERDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Ordu Valiliği ve Altınordu Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Zafer Mahallesi Karadağ Kanyonu’na yapılacak olan sıcak asfalt çalışmasının startını Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş birlikte verdi.

Düzenlenen program çalışmaların incelenmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: