Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Vatandaşın Sorununu Çözmekle Mükellefiz

Vali Yavuz, Vatandaşın Sorununu Çözmekle Mükellefiz
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 25 Ekim 2017
  • Vali Yavuz, Vatandaşın Sorununu Çözmekle Mükellefiz için yorumlar kapalı
  • 239 KEZ OKUNDU

Ordu Valiliği’nce, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) görevlilerine yönelik eğitim programı düzenlendi.

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen eğitim programının açılışına katılan Vali Seddar Yavuz, kaymakamlıklar, belediyeler ve kamu kurumlarının BİMER ve CİMER görevlilerine ikaz ve uyarılarda bulundu.

“Devlet, Vatandaşını Mutlu Ettiği Ölçüde Değerlidir”

Eğitim programında, BİMER ve CİMER görevlilerine seslenen Vali Seddar Yavuz, “Dünyada hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Bu değişim ve dönüşümle birlikte, iletişim olanakları artmış ve devletten beklentiler de değişmiştir. Evvelden ‘devletimiz var olsun, milletimiz yaşasın’ derken, şimdi birey olarak diyoruz ki, ‘ben önemliyim, beni ihmal etme, benim sorunlarımı çöz’. Yani devletten beklentiler değişti. Biz, 19. yüzyılın, 20. yüzyılın devlet anlayışı ile hareket ettiğimiz takdirde, vatandaşımızı mutlu ve memnun edebilmemiz mümkün değil. Dolayısıyla devlet, vatandaşını mutlu ettiği ölçüde, onun sorunlarına çare ürettiği sürece, değerlidir ve kıymetlidir. Aksi takdirde, tek başına devletin kutsal olduğunu iddia etmek ve bunu vatandaşlarımıza kabul ettirmek mümkün değil. Dolayısıyla kamunun bu zihniyet devrimini ve değişimini gerçekleştirmesi gerekiyor. Halen kamu çalışanlarının, kendisini vatandaşın önünde görme alışkanlıkları devam ediyor. O yüzden bugün yaşadığımız bir çok sorunun kaynağı, vatandaş memnuniyetini ikinci sırada tutma alışkanlığımızdır. Bu sorunu aşmadan, bizim gerçek bir demokrasiye, gerçek bir insan haklarına, hukuk düzenine ulaşmamız da mümkün değil. Son 15 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, vatandaş memnuniyetini hedefleyen bir devlet yapılanmasına doğru gidiyoruz” dedi.

“Bizler, Vatandaşın Sorununu Çözmekle Mükellefiz”

BİMER ve CİMER sistemi üzerinden yapılan başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılmasını ve vatandaş memnuniyetinin artırılmasını isteyen Vali Yavuz, “Buradan kamu kurumlarımızın yönetici ve çalışanlarına sesleniyorum! Biz, vatandaşın sorununu çözmekle mükellefiz. Bizler, vatandaşımıza efendilik etmek üzere bu makamlara getirilmedik. Biz, vatandaşlarımıza hor bakamayız. Tam aksine insanlarımızın gönüllerine inmeye, onlara dokunmaya ihtiyacımız var. Şefkat göstermeye ihtiyacımız var. Bizim hedefimiz, vatandaşın sorununu çözmektir. Vatandaşın sorununu çözmeyen devletin saygınlığı yoktur” diye konuştu.

“Vatandaşımıza Sahip Çıkmamız Lazım”

Türkiye’nin güçlenmesi için vatandaşa sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapan Vali Yavuz, “Derdimiz var, sevdamız var, sevdamız; Türkiye. Biz yeni baştan küresel güç bir ülke olmak zorundayız. O yüzden de bizim vatandaşımıza sahip çıkmamız gerekir. Vatandaşımızın derdini, tasasını çözeceğiz. Vatandaşa efendilik etme dönemi bitmiştir. O yüzden kamunun daha iyi çalışması lazım” şeklinde konuştu.

“Ordu’nun, BİMER ve CİMER Performansını Artırmalıyız”

BİMER ve CİMER başvurularının istatistiklerini aylık olarak takip ettiğini ve Ordu’daki kurumların performansının düşük olduğunu dile getiren Vali Yavuz, “BİMER ve CİMER istatistiklerine ay ay bakıyorum, kurum kurum bakıyorum. Maalesef oranlar düşük. Ordu gibi bir il’e bu durum yakışmıyor. Bu olumsuz durumu düzeltmeliyiz. Oranları daha yukarılara çıkarmalıyız. Ben sizlere inanıyor ve güveniyorum. Sizler ve bizler daha iyisini yapabiliriz. Bunu kendimiz için istemiyoruz. Bunu, bu şehirde yaşayan 751 bin kişi için istiyoruz” diyerek, sözlerini tamamladı.

Eğitim programında, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz tarafından BİMER ve CİMER sistemiyle ilgili sunumda bulunuldu.

Valilik BİMER Koordinatörü Turgut Buğra Akdoğan ve CİMER Koordinatörü Sibel Hatipoğlu tarafından da karşılaşılan sorunlar, sıkıntılarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Eğitim programı, sorunların tespiti, çözüm önerileri üzerine yapılan görüş alış-verişi ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: