Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Sizler, zor şartlarda fedakarca görev yapıyorsunuz

Vali Yavuz, Sizler, zor şartlarda fedakarca görev yapıyorsunuz
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 23 Aralık 2017
  • Vali Yavuz, Sizler, zor şartlarda fedakarca görev yapıyorsunuz için yorumlar kapalı
  • 233 KEZ OKUNDU

Ordu’nun ilçelerinde bir dizi programlarla vatandaşlarla, sivil toplum kuruluşları, muhtarlarla bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, Ordu Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonu ve Ünye Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ünye basınıyla bir araya geldi.

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa, Vali Seddar Yavuz, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Esat Can Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Coşkun, Ünye’de yayın yapan basın kuruluşu temsilcileri ve muhabirleri katıldı.

Düzenlenen kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, basın mensuplarının zor şartlar altında fedakarca görev yaptığına dikkat çekerek, “Sizler, zor şartlarda fedakarca görev yapan, halkımızın doğru ve tarafsız bilgiye, habere ulaşmasını sağlayan kişilersiniz. Halkımızın bilgi seviyesinin yükseltilmesi noktasındaki gayretlerinizi de takdirle karşılıyorum. Fedakar bir meslek grubu olarak, sizleri çok sevdiğimizi ve önemsediğimizi ifade etmek isterim. Ayrıca, meslek hayatımda hazırlayıp, hayata geçirdiğimiz projelerin Türkiye çapında tanıtılmasında, basın mensuplarının çok ciddi gayretleri ve katkıları oldu” dedi.

Programa ev sahipliği yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar da yaptığı konuşmada, basının Türkiye’de yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olduğunu ifade ederek, “Sadece halkı bilgilendirmek değil, anayasadaki ifadesi ile haber alma özgürlüğünün sağlanmasını temin noktasında önemli bir görev ifa ediyorsunuz” diye konuştu.

Programı organize eden Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, programda basının mesleki sorunlarını tartışacaklarını dile getiren, “Yılın 365 günü, 24 saat boyunca kar, soğuk, sıcak demeden her türlü zorlukta halkımızın en iyi şekilde haber alması için tüm gücümüzle mücadele etmekteyiz” şeklinde konuştu.

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk de, programda yaptığı konuşmada, Ünye basının sorunlarını ve taleplerini dile getirerek, “Basın mensupları kar kış yaz demeden, ulvi görevi ve kamu hizmetini gerçekleştirirken çeşitli zorluklarla karşılaşıyor. Ünye basın kuruluşları olarak zengin içerikli bir ilçe. Gerek bu meslekten ekmeğini yiyerek mesleğini sürdüren 50’ye yakın arkadaşımız, 150’ye yakın yazar kadrosuyla basın ordusuna sahip bir ilçe. Hizmet vermek olduğu gibi hizmet almak da amacımız. Ünye basını olarak birkaç konuyu ifade edip, sizden de bu konuda ilginizi bekliyoruz” diyerek, karşılaştıkları sorun ve taleplerini Vali Seddar Yavuz’a iletti.

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk’ün konuşmasının ardından Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Coşkun, gazeteciler Nuh Bulat, Cihan Çakır ve Ahmet Yenin de söz alarak düzenlenen program için teşekkür ettiler, farklı programlarla da Ünye’de Vali Seddar Yavuz’la bir araya gelmek istediklerini ifade ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: