Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Perşembe İlçesindeki Aileleri Mutlu Etti

Vali Yavuz, Perşembe İlçesindeki Aileleri Mutlu Etti
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 05 Haziran 2018
  • Vali Yavuz, Perşembe İlçesindeki Aileleri Mutlu Etti için yorumlar kapalı
  • 565 KEZ OKUNDU

Vali Seddar Yavuz, Ramazan ayının ilk günü Altınordu ilçesinde başladığı şehit, gazi, engelli, dul, yetim, hasta, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan aile ziyaretleri kapsamında bugününü Perşembe ilçesine ayırdı.

Ramazan ayının başladığı 16 Mayıs 2018 tarihinden bugüne kadar 12 mahallede, 122 ailenin misafiri olan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, 1992 yılında Hakkari’nin Çukurca kırsalında teröristlerce girdiği çatışmada şehit düşen Sezgin Akdeniz’in babası Rasim Akdeniz ile 1980 yılında Amasya İli Suluova ilçesinde karakolun terörirstlerce basılması neticesinde şehit olan Başkomiser Ali Kemal Büyük’ün eşi Fatma Büyük’ü evlerinde ziyaret etti.

“Şehitlerimizin emaneti olan ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız” diyen Vali Seddar Yavuz, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarken, kapımızın da sizlere her daim açık olduğunu ve ne zaman isterseniz bizimle görüşebileceğinizi de bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Yapılan ziyaret dolayısıyla memnuniyetlerini dile getiren şehit yakınları, ”Sayın Valimiz ve saygıdeğer eşleri evimize gelerek hatrımızı sordular, bizleri memnun ettiler. Göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” dediler.

Daha sonra Kacalı, Hamidiye, Çınar mahallelerinde ikamet eden ve vakıf yardımları ile geçimlerini sağlayan Dinar, Keleş, Işık, Acartürk ailelerini evlerinde ziyaret eden Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, ziyaret ettiği ailelerin hem hatırlarını sordu, hem de ihtiyaçlarını, sıkıntılarını yerinde tesbit etmeye çalıştı.

Vali Yavuz, Yumrutaş mahallesinde evi yanan Ahmet Kaplan’a, Perşembe Kaymakamlığınca yeniden yapılan evi de yerinde inceledi.

Perşembe ilçesinde ilk defa bir Vali ve eşinin evlerine geldiğini ve hatırlarını sorduğunu söyleyen aileler, yapılan ziyaretten memnun olduklarını belirterek, “Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz hanımefendiye bizleri mutlu ettikleri için sevgi ve saygımızı iletiyoruz. Yolları Kabe yolu olsun. Sizleri gördük daha iyi olduk” diye konuştular.

Aileleri ziyaret ederek yaşadıkları sorunlarının çözümü için gerekeni yaptıklarını ve her zaman katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyleyen Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Perşembe ilçesindeki son ziyaretini Kacalı, Hamidiye mahallelerinde yaşayan Tekin, Korkmaz, Akpunar ailelerine gerçekleştirdi.

“Şehit, gazi, engelli, dul, yetim, hasta, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek, hatırlarını soruyor, onların ihtiyaçları, sıkıntıları nelerdir yerinde tesbit etmeye çalışıyor, hayır dualarını alıyoruz” diyen Vali Yavuz, son ziyaretinde de engelli ailelerle sohbet ederek, yaşadıkları sıkıntıları dinledi ve gerekli talimatları verdi.

Vali Yavuz, Ramazan ayının ilk günü başladığımız aile gezilerimiz kapsamında Altınordu’da 112 ailemizin evine misafir olduk. Bugün de ziyaretlerimize Perşembe İlçemizde devam ettik ve 10 ailemizle hem sohbet etme, hem de içinde bulundukları durumu yakınen görme fırsatı elde etmiş olduk. Ulaşamadığımız her insan bizim için kayıptır anlayışı ile tüm mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahiplerine hiçbir ayrım gözetmeksizin Devletin şefkat elini uzatmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Perşembe ilçesindeki mahalle gezisi sırasında sokakta karşılaştıkları vatandaşların hatrını sorarken, hayırlı Ramazanlar dileğinde bulundular, çocukları da sevindirmeyi ihmal etmediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: