Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Millete Karşı Hata Yapma Lüksümüz Yok

Vali Yavuz, Millete Karşı Hata Yapma Lüksümüz Yok
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 25 Ekim 2017
  • Vali Yavuz, Millete Karşı Hata Yapma Lüksümüz Yok için yorumlar kapalı
  • 207 KEZ OKUNDU

Vali Seddar Yavuz, Ulubey ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret, inceleme ve temaslar kapsamında ilçe muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kamu kurumlarının yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenlerle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

 “Biz, Vatandaşımıza Karşı İpek Gibi Olmak Durumundayız”
Düzenlenen toplantıda kurum yöneticilerine seslenen Vali Seddar Yavuz, “Sizlerden beklentimiz; halkımızın tamamına saygı göstermek, onları kucaklamaktır. Eğer biz yeniden küresel bir güç Türkiye olacaksak, bunu ancak herkesi kucaklayarak yapabiliriz. Yoksa mikro insanları ayırarak yapamayız. O yüzden sizlerden beklentimiz, vatandaşlarımızı şefkatle kucaklamanız, sorunlarını çözmenizdir. Devlet olarak bizim balyoz olacağımız kesimler bellidir. Kimdir bunlar? Türkiye Cumhuriyet Devletinin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne kast eden hainlerdir. Yani terör örgütleridir. Bunun dışında kimlerdir? Menfaat, çıkar çeteleridir, mafyalardır. Biz bunlara karşı balyoz gibiyiz. Ama biz vatandaşımıza karşı ipek gibi olmak durumundayız. Devletin iki tane özelliği vardır. Birisi kudrettir. Diğeri şefkattir. Devleti sadece kudretten ibaret zannedenler, olsa olsa diktatörlük yaratır. Devleti sadece şefkatten ibaret sayanlar ki, iyi vatandaşların hak ve özgürlüklerinin çalındığı, yok edildiği ortamı oluşturur. Devlet, herkese şefkat göstermez. Dolayısıyla devlet organizasyonu kime şefkat göstereceğini, kime kudret göstereceğini doğru ayarlamalıdır” dedi.

“Kamuda Kayırmacılığı Yok Etmeliyiz”
Toplantıda, kamuda kayırmacılığın giderilmesi ve verimin artırılması konusuna da değinen Vali Yavuz, “Kamuya girenler, halkımızın beklentilerine uygun olarak hizmet görecekler. Genel olarak kamuda çalışanlarda bir verim düşüklüğü var. Arzu ettiğimiz, istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Hemen hemen her kurumda bu sıkıntı var. İşe giren kişi çalışacak. Beğenmiyorsa hiç girmeyecek. Bu insanlar çalışmaz ise, biz sağlıklı kamu hizmetini nasıl vereceğiz. Çalışmamayı asla kabul edemeyiz. Kamu hakkını kimseye yedirmeyiz. Bu konuda hepimizin dimdik durması lazım. Kamuda kayırmacılığı yok etmeliyiz. Kamuda işe alınan insanlar, yaygın bir şekilde referanslarını konuşuyorlar. Referanslarınız siz bir yere getirebilir. Ama orada asla sizi tutamaz. O yüzden kamuda bu sorunu çözmeliyiz” diye konuştu.
“Kırsal Altyapıya İlişkin Hizmetlere Valilik Olarak Katkıda Bulunuyoruz”
İçişleri Bakanlığının gönderdiği ödenekle kırsal alandaki altyapı hizmetlerinin gerçekleşmesine katkıda bulunduklarını dile getiren Vali Yavuz, “İçişleri Bakanlığımızın, 2017 yılında Valiliğimize gönderdiği 16 milyon TL ödenekle kırsal altyapı hizmetlerinin görülmesine destek oluyoruz. Valilik, fiilen YİKOB vasıtasıyla kırsal alanda yol yapıyor. Bu yolların bir kısmını ilçe belediyeleri ile protokol yapmak, bir kısmını da Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapmak suretiyle yapıyoruz. Bir kısmını ise, Valilik olarak biz ihale ediyoruz. İlçe belediyelerimiz performansını yükseltir, verdiğimiz kaynakları kısa sürede hizmete döndürür ve kaliteli iş yaparlarsa, 2018 yılında da ilçe belediyeleri ile bu işi devam ettiririz. Eğer istediğimiz verimi alamazsak, 2018 yılında Valilik olarak ihale etmek veya başka yöntemlerle yolları biz yapacağız. Kırsal altyapıya ilişkin hizmetleri Valilik olarak yapacağız” şeklinde konuştu.
“Sizler, Bizim Meslektaşlarımızsınız”
Toplantıda, muhtarlara da seslenen Vali Yavuz, “Mahalle muhtarlarımızın bizim elimiz ayağımız, gözümüz kulağımız olduğuna gönülden inanıyoruz. Seçimle işbaşına gelenler hariç, Devleti temsil etme özelliği sadece sizde var. Çünkü, sizlerin güvenlik görevi de var. O yüzden sizler bizim meslektaşlarımızsınız. Bulunduğunuz yörede sadece halkın temsilcileri değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temsilcilerisiniz. Bu sıfatınızla da sizleri ben çok değerli ve kıymetli buluyorum. Dolayısıyla sizlerin sorunlarını, şikayetlerini Kaymakamlarımızın bize ulaştırmalarını çok önemsiyorum. 2018 yılında daha fazla hizmet ve yatırım konularına eğileceğiz. Sizlerin hayatını kolaylaştıracak işleri yapacağız” dedi.“Eğitim Alanına Daha Fazla İlgi ve Alaka Göstermenizi İstiyorum”
Muhtarlardan ve belediye başkanlarından eğitim konusuna özel olarak eğilmelerini isteyen Vali Yavuz, “Eğitimin stratejik bir hedef olduğunu dikkate alarak, öğretmenlerimizin ve okullarımızın sorunlarına bire bir eğilmenizi istiyorum. Bu konudaki gayretlerinizi biliyorum. Gayretleriniz için de sizlere teşekkür ediyorum. Ama bu alana daha fazla ilgi, alaka göstermenizi rica ediyorum. Kırsal alanda yaşayan ekonomik sorunları ve sıkıntıları olan ailelerimiz var. Özellikle çocuklarımızın eğitimlerine devamlarının sağlanması, üniversiteyi kazanan çocuklarımızın üniversiteyi okuyabilmeleri açısından, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini bekliyorum. SYDV’lerin eğitim için aktif olarak kullanılması konusunda kaymakamlarımızı talimatlandırıyorum. Sürekli yardım alan kişiler var. Bir de utanan, haya eden ve oraya gelemeyen insanalar var. Bizim görevimiz, utanan, çekinen kitleleri bulmak. Diğer taraftan da kaynaklarımızın çoğunu eğitim ve öğretime aktarmamız gerekiyor. Çünkü, bir genci kurtarmak, fevkalade önemlidir. Kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanabilmeliyiz” diye konuştu.

Ordu’da Açık İşleri Dolduramıyoruz” 
Ordu’da işsizliğin neredeyse olmadığını, işsizim diyenlerin çoğunun iş veya ücreti beğenmediğinden bir işe yerleşemediğini dile getiren Vali Yavuz, “Şu anda biz Ordu’da açık işleri dolduramıyoruz. İşsizim diyenlerin çoğu ya iş beğenmediğinden, ya da ücreti beğenmediğinden bir işe yerleşemiyor.   İnsanlar artık iş beğenmiyor” şeklinde konuştu.
“En Büyük Mahkeme, İnsanın Kendi Vicdanıdır”
Konuşmasının son bölümünde, “Bizim, saflarımız sıklaştırmaya, vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını dinlemeye ihtiyacımız var” diyen Vali Yavuz, “Bu toplumun efendisi olmak için bize bu makamları vermiyorlar. Topluma hizmet etmek için veriyor. Görevde bulunduğumuz sürece en az uyuyarak, en çok çalışarak, ne kadar faydalı olabiliriz? Bunun gayreti ve çabası içinde olacağız. En büyük mahkeme, insanın kendi vicdanıdır. Topluma karşı, millete karşı hata yapma lüksümüz yok” diyerek, konuşmasını tamamladı.
Toplantıya katılanların talep ve şikayetlerini de dinleyen Vali Seddar Yavuz, kendisine iletilen konuları tek tek not alarak, ilgilenileceğini ve gereğinin yapılacağını söyledi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: