Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Mesudiye, Girişimci Ruhun Üst Seviyede Olduğu Bir İlçemiz

Vali Yavuz, Mesudiye, Girişimci Ruhun Üst Seviyede Olduğu Bir İlçemiz
  • EKONOMİ / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 08 Şubat 2018
  • Vali Yavuz, Mesudiye, Girişimci Ruhun Üst Seviyede Olduğu Bir İlçemiz için yorumlar kapalı
  • 280 KEZ OKUNDU

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Mesudiye ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret, inceleme ve temaslar kapsamında ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ve din görevlileri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

“Mesudiye, Girişimci Ruhun Üst Seviyede Olduğu Bir İlçemiz”

“Mesudiyelileri Ordu’ya gelmeden önce tanımaya başladım. Mesudiye, çok başarılı insanlar yetiştirmiş, Türkiye’nin iş dünyasına başarılı iş adamları kazandırmış bir ilçemiz“ diyerek, konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, “Mesudiye, girişimci ruhun en üst seviyede olduğu bir ilçemiz. Dolayısıyla sizlerle gurur duyuyoruz. Sizler de kendinizle gurur duyun. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 15 yıl içerisinde 3,5 kat büyümüştür. Bu büyüme ve kalkınma, sadece ekonomik anlamada bir büyüme ve kalkınmaktan ziyade, sosyal alanları da içermiştir. Özellikle sosyal politikalar anlamında çok önemli gelişimler ve dönüşümler yaşanmıştır. Ordu ilinde sosyal politikalar alanında ödediğimiz toplam miktar 325 milyon TL’dir. Yıllık 800 milyon civarında vergi tahakkuk ettirdiğimiz bir şehirde, topladığımız verginin 1/3’ünden fazlasını tekrar sosyal hizmetlere harcıyoruz. Bu aslında sadece zenginleşmediğimizi, diğer taraftan da zenginleşirken bölüşmeyi de doğru yaptığımızı gösteriyor” şeklinde konuştu.

“Hizmet ve Yatırımlar Konusunda Önemli İşler Yapacağız”

Vali Yavuz, ”Hizmet ve yatırımlar konusunda önemli işler yapıyoruz, yapacağız. Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın talepleri oldu, onları takip ederek, neticelendirmeye çalışacağız. Alt yapıya ilişkin çalışmalarımız var. 2017’de bunların bir kısmını yaptık. 2018 yılında da altyapı çalışmalarını yapmayı planlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Valiliklerimiz mahalle yolları yapıyor. 2017 yılı içerisinde 153 km civarında yol yaptık ve 2018 yılında da bu yolları sizlerin hizmetinize sunacağız. Ağırlık olarak beton ve BSK asfalt yapacağız. Sathi kaplama yapmayı planlamıyoruz, düşünmüyoruz. Çünkü, sathi kaplamaların bölgede çok fazla ömrü yok. Kalıcı hizmetler yapmaya özen gösteriyoruz. Ordu, bir hayli mesafe almış durumda. Vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı olduğunda bize anında ulaşıyor. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza edelim. Sevdası Türkiye olan herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gereken bir süreçten geçiyoruz. Türk kültür ve medeniyetinde 4 tane asli unsur var. Birincisi, Türklerin en önemli özelliği, insan tasavvuru olmasıdır. İkincisi,

bizim için insandan sonra önemli bir ölçü, İslam ve Müslümanlıktır. Üçüncüsü sevgi, dördüncüsü ise herkese adalettir. Bu dört tane güzelliğimizi kayıp etmediğimiz sürece bu asır bizim asrımızdır. Bu asrı bizim elimizden hiç kimse alamaz” dedi.

“Kamu Kaynaklarını Kullanırken Titiz Davranın”

Konuşmasında özellikle kamu yöneticilerinden kamu hakkına dikkat etmelerini de isteyen Vali Seddar Yavuz, “Kullandığımız kamu kaynağına kendi paramızdan daha çok dikkat edeceğiz. Buna çok dikkat edin. Kamu kaynaklarını kullanırken Kendi paranızdan daha titiz davranmak zorundasınız. Bu konudaki hassasiyetimizi artıralım. Devletin, milletin parasını harcarken elimiz titremeli, korkmalı, endişe etmeli, huzursuz olmalıyız. Acaba, bir eksiğimiz var mı? Yanlışımız var mı? diye düşünmeliyiz” diyerek, bazı tavsiyelerde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: