Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Kilis’ten Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Vali Yavuz, Kilis’ten Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi
  • EĞİTİM / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 21 Ekim 2017
  • Vali Yavuz, Kilis’ten Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi için yorumlar kapalı
  • 319 KEZ OKUNDU
Vali Seddar Yavuz, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Kilis’ten Ordu’ya gelen öğrencileri kabul etti.
Vali Seddar Yavuz, kardeşlik köprüsünün kurulması, terör örgütlerinin istismarından, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Ordu’ya gelen 100 kişilik öğrenci kafilesini beraberinde AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı ve Vali Yardımcısı Bayram Gale ile birlikte  karşıladı.
Ordu Valiliği önünde Ordulu bir grup öğrenci tarafından ellerinde bayrak ve çiçeklerle karşılanan Kilisli öğrencilere halk oyunları gösterisi de sunuldu.
Valilik Toplantı Salonu’nda Ordu’yu tanıtıcı film gösterimi sunulan öğrenciler, Ordu’da yapacakları gezi öncesi Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali Seddar Yavuz ve AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı’nın da bulunduğu öğle yemeğine katıldılar.
Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş; “İnsan Zengini Bir Ülkeyiz”
Güzelyalı Aktaşlar Restoranda düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, ”Bu güzel şehirde, bu güzel mekanda bizleri bir araya getiren Ordu Valiliğimize çok teşekkür ediyorum. Sizleri burada ağırlamaktan ve sizlerle birlikte aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum. Buradaki kısa süre içerisinde Ordu’da görüp gezdiğiniz yerlerden güzel hatıralarla döneceksiniz. Okul yılları insan hayatının en güzel dönemleridir. Önünüzde üniversite yıllarınız var. Bu süre içerisinde dostluklarınızı, bilginizi,  görgünüzü arttırın. Bu seyahat dolayısıyla, hem arkadaşlıklarınızı kuvvetlendirdiğinizi, hem de bilginize, görgünüze yeni bir sayfa açmış olduğunuzu düşünüyorum. Karadeniz’in incisi Ordu’yu görmüş oluyorsunuz. Bu gezinin hayatınızda önemli hatıralar bırakmasını temenni ediyor, her birinize başarılar diliyorum. Sizlerin karakter bakımından, bilgi bakımından, görgü bakımından iyi yetişmeniz de Türkiye’nin teminatıdır. Bir ülkenin çeşitli zenginlikleri olabilir. Sizi temin ederim ki, bir ülkenin en büyük zenginliği sahip olduğu bu maddi zenginlikler değil, insan gücü, genç nesilleri ve genç nesillerinin o ülkeye bağlılığı ve o medeniyete bağlılığıdır. Dolayısıyla Türkiye’nin ne zenginliği var? diye soranlara ‘bizim Allah’a çok şükür çok genç dinamik nesillerimiz var, evlatlarımız var’ diyoruz. Dolayısıyla petrol zengini değiliz, doğalgaz zengini değiliz, ama sonuçta insan zengini olan bir ülkeyiz. Gençleri son derece bilinçli şekilde ileriye doğru hazırlamaya çalışan bir ülkeyiz. Hepinizin bu memleketin geleceğinde inşallah çok büyük katkıları olacak” diye konuştu.
Bakan Kurtulmuş, “Bu programı fevkalade önemsiyorum. Sadece bir gezi değil, hatıralarınızda kalacak, güzel hatıralarla döneceksiniz. Ama onun ötesinde Ordulu kardeşleriniz biliyor ki, Kilis’te de kardeşleri var. Sizde biliyorsunuz ki Ordu’da kardeşleriniz var. Kilis ne kadar size ait ise Ordu’da o kadar size ait, Hakkâri de o kadar size ait Edirne de o kadar size ait. Onun ötesindeki yerler de gönül olarak, zihin olarak sizin bir parçanız. Bunun için bu birliği, bu beraberliği her zaman diri tutacağız. Bu ülkenin daha ileriye gidebilmesi için, bu milli kültürümüze sahip çıkacak anlayışla hep olacaksınız ama hayatta da hep başarılı olacaksınız. İnsanların güzel fikirlere, güzel inançlara sahip olması, milli fikre bağlı olması çok güzeldir ama ülkenin daha ileriye gidebilmesi için de hepiniz çok iyi meslek sahibi olacaksınız. Kendinizi yetiştirecek olan isteyecek olan sizlersiniz. Biz de devlet olarak, millet olarak sizlerin taleplerinizi karşılayacak, daha fazla güç, daha fazla imkan sahibi olacağız. Ben bu vesile ile valiliğimize çok teşekkür ediyorum. Burada sizlerin başında bulunan öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Orduyu, Ordulu kardeşlerinizi unutmayın” şeklinde konuştu.
Vali Seddar Yavuz, “Bu Tür Projelerle Kardeşliğimizi Pekiştiriyoruz”
Vali Seddar Yavuz ise yaptığı konuşmada, ”Sizleri Karadeniz’in incisi Ordu’muzda görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. İçişleri Bakanlığımız tarafından uygulanan ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Doğu ve Güneydoğu illerindeki evlatlarımız batı illerine gelerek, buradaki kardeşleriyle buluşuyor. Burada dostluklar geliştiriyor, dostluklarını pekiştiriyor ve daha önemlisi bizim bin yıldır bir ve beraber olduğumuzu ve kardeşliğimizi pekiştiriyoruz. Daha da önemlisi bu topraklarda bin yıldır dimdik ayaktayız. Dünyanın her bir yanına hakkı, hukuku, adaleti haykıran bir milletin evlatlarıyız. O nedenle aramızdaki safları sıklaştırarak birbirimizi daha iyi tanıyarak, aramızdaki gönül köprülerini güçlendirerek ve her bir yörenin kendine has güzelliklerini paylaşarak ve kültür alışverişinde en üst seviyeye çıkararak, yolumuza devam etmek istiyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun bizatihi talimatlarıyla hayata geçen bu projeyi fevkalade önemsiyor ve en güzel şekilde yürütülmesi için de Valilikler olarak üzerimize düşen görevi yapmaya gayret ediyoruz. Bugün özellikle Ordu ilimizin yetiştirdiği ve Türkiye’ye mal olmuş, siyaset ve bilim adamı kişiliği ile ön plana çıkmış Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş beyefendi de aramızda. Özellikle sizlerle tanışmasını ve sizlerle birlikte olmasını söylediğimde büyük bir heyecanla ve sevinçle karşıladı ve sizlerle bir arada olmak istedi. Böylelikle de sizleri gerçekten Türkiye’de önemli işler başarmış Türkiye’ye mal olmuş devlet ve siyasette bilim insanı olan Bakanımızla da buluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dolayısıyla hem sizlere, hem de Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca burada özellikle yemeğimize katılan milletvekillerimiz, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile bir aradayız. Sizlere en güzel şekilde ev sahipliği yapmak istiyoruz. Buradan giderken de Ordudan güzel şehrimiz Kilis’e, serhat şehrimiz Kilis’e selamlarımızı en iyi dileklerimizi saygılarımızı ailelerinize ve tüm arkadaşlarınıza lütfen iletin” diyerek, konuşmasını tamamladı.
Konuşmaların ardından, Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ile  Vali Seddar Yavuz İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ’Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Kilis’ten Ordu’ya gelen öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
İller arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi amacıyla Ordulu akranlarıyla bir araya gelecek olan Kilisli öğrenciler, 2 gün boyunca Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerine sahip yerlerini gezecekler.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: