Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Eğitime, Sadece Bireyi Geliştiren Bir Faaliyet Olarak Bakılamaz

Vali Yavuz, Eğitime, Sadece Bireyi Geliştiren Bir Faaliyet Olarak Bakılamaz
  • EĞİTİM / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 18 Eylül 2017
  • Vali Yavuz, Eğitime, Sadece Bireyi Geliştiren Bir Faaliyet Olarak Bakılamaz için yorumlar kapalı
  • 285 KEZ OKUNDU

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası, düzenlenen törenlerle başladı.

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası kutlama programı Durugöl İlkokulunda gerçekleştirildi. Burada düzenlenen törene, Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten,  Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Sizlerle Olmaktan Mutluluk Duydum”

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası dolayısıyla düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Geleceğimizin mimarı kıymetli öğretmenlerim, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz. İlimizin çok değerli yöneticileri çok değerli anne babalar öncelikle sizinle böylesine mutlu bir günde bir arada bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılının başta çocuklarımıza, sizlere ve aziz milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum ve bu vesileyle Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” dedi.

“ Eğitime, Sadece Bireyi Geliştiren Bir Faaliyet Olarak Bakılamaz”

“Eğitim ve eğitim sistemleri, dünyada en çok tartışılan alandır. Çünkü eğitim sadece birey için değil, milletler için, uluslar için refahı, gelişmişliği ve dünya üzerindeki gücünüzü belirler. Eğitim, aynı zamanda caydırıcı bir unsurdur. Eğitime, sadece bireyi geliştiren bir faaliyet olarak bakılamaz” diyen Vali Yavuz, “Biz de eğitim süreçlerine tamamıyla bir stratejik alan olarak bakıyor ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük Atatürk’ün ifade ettiği gibi çağdaş muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefine ulaşmak için her gün gayret ediyor ve çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bütçesinde en fazla eğitim alanına kaynak aktararak, bunu da somut hale getiriyor ve Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısının 4 katına yakın bir dersliği son 15 yılda gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Milletimizin, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımıza yatırım yapmak elbette bizim en büyük hedefimiz” şeklinde konuştu.

“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim Kapsamında Önemli Tedbirler Aldık”

Bu yıl eğitim-öğretim döneminde, güvenli okul, güvenli eğitim kapsamında çok önemli tedbirler alındığının altını çizen Vali Seddar Yavuz, “Bugün itibariyle bütün okulların etraflarında, onları her türlü risklerden barındıracak ve arındıracak faaliyetler planlandığını, okul önlerinde okulla ilişiği bulunmayan hiç kimsenin de  barındırılmayacağına dikkat çekti.

 

“Çocuklarımızı Kötü Alışkanlıklardan Koruyacağız”

 

Vali Seddar Yavuz, “Çocuklarımıza yönelik her türlü tehlikeyi bertaraf edeceğiz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyacağız” diyerek, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu.

 

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Durugöl İlkokulu Müdürü Tuncay Topal ise, “Geleceğin teminatı değerli öğrenciler, okula başlamanın heyecanı ve sevincini yaşadığımız bugünden itibaren yıl sonundan tatil gününe kadar kendinizde değişlikleri farkettiğinizde ne kadar büyük işler başarabildiğinizi görecek ve kendinizle gurur duyacaksınız. Eğitim sürecinin her aşamasında başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyor ikinci yuvanıza hoş-geldiniz diyorum. Sayın veliler ilköğretimin başlaması birlikte çocuğunu o zaman dek bulunduğu sosyal ortamdan çıkıp yeni bir çevreye uyum sağlamaya çalışırken onların bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirebilmesinde ilkokulun anlamlı ve mutlu bir yaratıcı yol haline gelebilmesinde sizlerinde okul ve öğretmenlerle iş birliği içerisinde olmanız büyük bir önem taşımaktadır. Okul ve öğretmenler iş birliği içinde olmanız öğretmene güven duyduğunu hissettirmeniz çocuğunuzun okula ve öğretmenine karşı güven duygusunu destekleyecektir” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Durugöl İlkokulu öğrencilerinden Zeynep Berra Akkuş ile Öykü Gürses, “İlköğretim Haftası” adlı birer şiir okudu. Ardından, 1.sınıf öğrencilerine “Okula Hoşgeldiniz” çiçeği sunuldu ve halk oyunları gösterisi sunuldu.

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası kutlama programı Vali Seddar Yavuz ve diğer protokol üyeleri tarafından ücretsiz ders kitaplarının temsili dağıtım töreni ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: