Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Bal Paketleme Tesisi ve Analiz Laboratuvarlarını İnceledi

Vali Yavuz, Bal Paketleme Tesisi ve Analiz Laboratuvarlarını İnceledi
  • EKONOMİ / GENEL
  • 27 Eylül 2017
  • Vali Yavuz, Bal Paketleme Tesisi ve Analiz Laboratuvarlarını İnceledi için yorumlar kapalı
  • 238 KEZ OKUNDU
Vali Yavuz, Bal Paketleme Tesisi ve Analiz Laboratuvarlarını İnceledi
Vali Seddar Yavuz, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen 10 Milyon Avro bütçeli “Arım Balım Peteğim” projesi kapsamında inşaa edilen bal paketleme ve analiz laboratuvarlarında incelemede bulundu.
Beraberinde, Vali Yardımcısı Ahmet Arık ile birlikte Altınordu ilçesine bağlı Dedeli mahallesinde bulunan Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünü ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, Enstitü kampüsü içinde yapımı tamamlanan ve test üretimine başlanan bal paketleme tesisi ile analiz laboratuvarlarının son durumları hakkında Enstitü Müdürü Feyzullah Konak’tan bilgi aldı.
Enstitü kampüsü içinde 4.700 m2’lik alan üzerine kurulan Bal Paketleme Tesisi’nin tüm ünitelerini gezen ve tüm üretim aşamaları hakkında bilgi alan Vali Seddar Yavuz, Bal Paketleme Tesisi’nin, makine ve ekipman montaj işlemlerinin tamamlandığını ve deneme üretimine başlandığını görmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Bal Paketleme Tesisi bünyesinde kurulan analiz laboratuvarlarında da incelemede bulunan Vali Yavuz, laboratuvarlarda bulunan cihazların işlevleri hakkında Enstitü Müdürü Feyzullah Konak’tan bilgi aldı.
Analiz laboratuvarlarında, Türkiye’deki en gelişmiş analiz cihazlarının bulunduğunu belirten Feyzullah Konak, laboratuvarlarda baldaki kalıntı ve diğer analizlerin rahatlıkla yapılabileceğini söyledi.
Vali Seddar Yavuz, bal paketleme tesisi ve analiz laboratuvarlarında yaptığı incelemenin ardından, Enstitü Müdürlüğüne geçerek, burada çalışmalar hakkında Enstitü Müdürü Feyzullah Konak’tan bilgi aldı.
Arıcılık sektöründe Türkiye’nin bal üretiminde dünyada ikinci konumda olduğunu belirten Feyzullah Konak, Türkiye’de ise Ordu ilinin bal üretiminde birinci sırada olduğu ifade etti.
1994 yılında kurulan Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü’nün, arıcılık sektöründeki Türkiye’deki tek enstitü olduğunu dile getiren Konak, kurumun idari yapılanması,  fiziki ve personel durumu, yürütülen çalışmalar, gerçekleştirilen projeler, eğitim ve yayın çalışmaları, üretim faaliyetleri, kurumun kısa ve uzun vadeli hedefleri konusunda, Vali Yavuz’a bilgiler verdi.
Ziyarette, “Arım Balım Peteğim” Projesi Teknik Destek Bileşeni Takım Lideri Hülya Tetik de, yaklaşık 10 Milyon Avro’luk “Arım Balım Peteğim” projesi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar, bundan sonra yapılacak ve yapılması gereken çalışmalar ve faaliyetler hakkında Vali Seddar Yavuz’a bilgi verdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: