Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Yavuz, Aziz Vatanımızı Çok Çalışarak Yüceltmeliyiz

Vali Yavuz, Aziz Vatanımızı Çok Çalışarak Yüceltmeliyiz
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 13 Eylül 2017
  • Vali Yavuz, Aziz Vatanımızı Çok Çalışarak Yüceltmeliyiz için yorumlar kapalı
  • 296 KEZ OKUNDU
Vali Seddar Yavuz, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Fatsa ilçesinde il ve ilçe müdürleri ile biraraya geldi.
Kurum müdürlerinden, çözüm odaklı yönetim anlayışı içinde olmalarını isteyen Vali Seddar Yavuz, “Klasik anlayışlardan çıkıp, empati yapın ve kendinizi vatandaşın yerine koyun. Kurumumuza gelen birisini annemiz, babamız, kardeşimiz olduğunu düşünerek hareket etmemiz gerekir. Bu makam ve mevkiler, vatandaş memnuniyetini sağlamak üzere bizlere emanet edilmiştir. Bir taraftan nafakanızı temin ederken, diğer taraftan da insanların duasını alabilir ve gönlüne girebilirsiniz. Motivasyonumuzu yüksek tutmamız gerekiyor” dedi.
“Aziz Vatanımızı Çok Çalışarak Yüceltmeliyiz”
Gelenekleri, teamülleri oluşmayan devletlerin ayakta kalamayacağına dikkat çeken Vali Yavuz,  “Ordu, dün vilayet olmuş bir şehir değil. Geleneklerin oturması lazım. Bu geleneklerin oturması için de Devletin ve Hükümetin temsilcisi sıfatıyla buna liderlik etmemiz gerekiyor. Her şey kâğıtlarda yazmaz. Modern devletlerin gelenekleri, teamülleri önemlidir. Gelenekleri, teamülleri oluşmamış devletler ayakta duramaz. O yüzden 5 bin yıllık Türk Devlet geleneğini, nezaketini ve zerafetlerimizi yaşatmamız gerekir. Sanıldığı gibi kurallar, anlamsız ve  mantıksız değildir. Bunların her biri yaşanmış, büyük tecrübeler sonucunda oluşmuş, bir birikimin sonucudur. O yüzden seremoniler, törenler, hiyerarşi bizim için önemlidir. Çünkü, bu devletin aynı zamanda gücünü ve kudretini gösterir. O yüzden modern Avrupa ülkelerindeki devletlere baktığınız zaman çok önemli seremonileri vardır. O yüzden  birçok şeyin derin anlamları var. Önemli olan bu derin anlamları okuyabilmektir. Biz büyük  bir milletiz. Büyük millet olmak, sorumluluk gerektirir. Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve bu aziz vatanı, hepimizin çok çalışarak daha da yüceltmek gibi yükümlülüğümüz var. Bunu unutmayalım” şeklinde konuştu.
“Vatandaş Memnuniyetini Sağlamak, Ulaşılabilir, Erişilebilir Olmak Önemli”
Vatanı sevmenin ölçüsünün fedakarlık olduğunu dile getiren Vali Yavuz, “Vatandaşın gönlünü almamız, ulaşılabilir ve erişilebilir olmak lazım. Vatandaş bütün kurum ve kuruluşlara rahatça erişebilmeli. Bunu mutlaka sağlamalıyız. Erişilebilir olmak lazım. Vatandaş memnuniyetini sağlamamız önemli.  İstiklal marşını okurken, gözleri yaşarmayan, tüyleri diken diken olmayan hiçbir insanın bize faydası yoktur. Ay yıldızlı bayrak göklere çekilirken gözleri yaşarmayan bir insan topluluğu bizim için felakettir. Bunun edebiyatını yapanlar değil, uğruna ölenler kıymetlidir. Vatan, bayrak gibi kutsal değerlerin edebiyatını yapanlar değil, onun uğrunda ölmeyi göze alanlar, gerçekten fedakarlık yapabilirler. Doğu ve Güneydoğu’da hem kaymakamlık, hem de valilik yaptım. Yaşananların bizatihi içinde bulundum. O yüzden tayin olduğunda 40 tane adam bulup oralara gitmeyenlerle, oralarda 5 yıl  kalıp, çocuğundan, eşinden ayrı kalanlar aynı kefeye konulamaz. Vatanı sevmenin ölçüsü fedakarlıktır. Ne kadar fedakarlık yapıyorsanız, o kadar seviyorsunuzdur. Siz işinizi yapacaksınız. Sizlerle beraber çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Hiçbir endişe de duymuyorum. Çünkü yeterli insan kaynağımız var. Bizim her sene daha yüksek performans göstermemiz, yeni fikirler peşinde koşmamız gerekiyor. Bunları yapabilir miyiz? Emin olun yaparız” diye konuştu.
“Şehit ve Gazi Ailelerine A Protokol Uygulanacak”
Kurum müdürlerinden şehit ve gazi ailelerine A protokol uygulanmasını isteyen Vali Seddar Yavuz, ”Kurumunuza gelen şehit ve gazi ailelerini kapıda bekletmeyin, derhal işini halledin. Yapılabilecek bir şey varsa mutlaka, çay kahve ikram edin, ayakta karşılayın, ayakta uğurlayın. Bütün kamu çalışanlarından beklentim budur. ‘Gittiğim  kurumda bekledim, sıkıntılar yaşadım’ şeklinde hiçbir şehit ailesinden bir şikayet gelmesini istemem, bunu kabul etmem. Şehit annesi, babası, şehit çocuğu ve eşi geldiğinde morali bozuk, canı sıkkın olabilir. Onların gönlünü alacaksınız. Kızmayacaksınız. Şehit ailesine, engelliye, yaşlıya kızmak yok. Bu gruplar bizim gönlümüzü açacağımız gruplar. O gruplarla bizim ilişkimiz, şefkat ilişkisidir. Onlar söyler, biz dinleriz. Onlara gücenmek, darılmak olmayacak. Çalışanlarınıza bunları anlatın ki,  alttan üste kadar mekanizma çalışsın” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: