Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Seddar Yavuz, Sizlerle Olmayı Önemsiyorum

Vali Seddar Yavuz, Sizlerle Olmayı Önemsiyorum
Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Fatsa ilçesine giden Vali Seddar Yavuz, Fatsa Kızılay Şubesi tarafından yapımı üstlenilen Anaokulu inşaatını inceledikten sonra, Fatsa Dumlupınar İlkokuluna bir ziyaret gerçekleştirdi.
Beraberinde Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Aykan, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş ile birlikte Dumlupınar İlkokulu’nu ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, burada Okul Müdürü Cemal Er ve okul yöneticileri tarafından karşılandı.
Vali Yavuz burada, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra öğretmenler odasında okulda görevli öğretmenler ile bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, “Sizlerle bir araya gelmeyi önemsiyorum. Hepinize emekleriniz dolayısıyla teşekkür ediyorum. Zor ve meşakkatli bir hizmeti yerine getiriyorsunuz. Öğretmenlik mesleği, bir nevi hayat biçimi olan mesleklerden bir tanesi. Sadece mesai saatleri ya da ders saatleri ile sınırlı olamayacak kadar kıymetli bir meslek. Sizleri sırf bu mesleği seçmeniz dolayısıyla bile kutluyor, tebrik ediyorum. Bu mesleği en iyi şekilde icra eden bütün öğretmenlerimize de şükranlarımı iletmek istiyorum” dedi.
Vali Yavuz, “Eğitim ulusların üzerinde en çok durduğu, tartıştığı bir alan. Çünkü uluslararası rekabet, sizin yerinizi, refah seviyenizi belirliyor, masadaki oturuş biçiminizi değiştiriyor. Bilim ve Teknolojiyi yakalayan, zenginleşen ve bunu da hayatın her alanına yayan milletler ve uluslar, kendilerine büyük bir alan açıyorlar” diyerek, konuşmasına şöyle devam etti:
“Sizlerden ricam ve istirhamım şudur; Lütfen çocuklarımıza ideolojinizi aşılamayın. Bırakın onlar kendi ideolojilerini bulurlar. İnsanlara fikir sahibi olmanın yollarını açalım. İnsanlar araştırsınlar, incelesinler, okusunlar ve bir fikir sahibi olsunlar. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olanlar, taraftar ve holigan olur. Düşünen, sorgulayan beyinlere ihtiyacımız var. Herhangi bir olay olduğunda, bu olaydan kim istifade eder? sorusunu sorana ihtiyacımız var. Yoksa her taşın arkasından koşanlara değil. Hepinizin fikrine ve düşüncesine saygı duyuyorum. Beni hiçbir görüşün ya da siyasi ideolojinin esiri olarak dinlemeyin, Çünkü, ben hiç bir ideolojinin esiri olmadım. Bizim taraftar ve holigana ihtiyacımız yok. Bizim düşünen, sorgulayan, medeniyet değerleri ile buluşan bir nesle ihtiyacımız var. Kendi kültürüne yabancılaşmış bir insana da ihtiyacımız yok. Bin yıllık serüvenimizi bilen, kimiz biz? sorusunu doğru soran, doğru cevaplayan yerli ve milli anlayışa, milli duruşa ihtiyacımız var. Ben size inanıyorum ve güveniyorum. Zaman zaman öğretmenlerimize yönelik kaba davranışlar oluyor. Bunu tasvip etmek mümkün değil. Her zaman sizin yanınızdayız.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: