Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Vali Seddar Yavuz, Mutlu Bir Gençlik İstiyoruz

Vali Seddar Yavuz, Mutlu Bir Gençlik İstiyoruz
  • EĞİTİM / GENEL
  • 24 Şubat 2018
  • Vali Seddar Yavuz, Mutlu Bir Gençlik İstiyoruz için yorumlar kapalı
  • 297 KEZ OKUNDU

Vali Seddar Yavuz, okulların, öğretmen ve öğrencilerin sorunlarını, sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek, öğretmenlerden beklentilerini dile getirmek amacıyla gerçekleştirdiği okul ziyaretleri çerçevesinde Altınordu Şahincili İlkokulu-Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Şahincili İlkokulu-Ortaokulu’nu gezen Vali Seddar Yavuz, okulun 3/A ve 8/A sınıfına girerek, öğrencilere bazı öğüt ve tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerden, kendilerini hayata iyi hazırlamalarını ve mutlu olacakları işi yapmalarını isteyen Vali Yavuz, “Çok önemli makam ve mevkilere geleceksiniz ama başarısız olacaksınız. O yüzden başarıyı sadece matematik problemlerinde aramayın. Bu sizi mutlu etmez. Mutlu edebilecek bir şey var, o’da kendinize ilave kazanımlar elde etmenizdir. Bizim aile ve öğretmenlerimizin eğitim sistemindeki en büyük yanlışımız sadece akademik başarıyı öncelememizdir. Derslerde, sınavlarda başarılı olabilirisiniz. Ama sadece ders başarısıyla olmaz. Kendinizi hayata iyi hazırlamalısınız” dedi.

Mutlu bir gençlik istediklerini dile getiren Vali Yavuz, “Amacınız, sadece tepeye çıkmak değil, orada da başarılı olmak olmalıdır. Mesela; iyi bir öğretmen olup, öğrencilerinize faydalı olmak. O yüzden de psikolojik olarak kendinizi iyi bir noktada tutmanız gerekiyor. Mutlu olmanız gerekir ki, hizmet ettiğiniz insanları da mutlu edesiniz. Mutsuz insanlar kimseyi mutlu edemez. O yüzden biz, mutlu bir gençlik istiyoruz. Mutsuz gençlik değil, her şeyden şikayet eden bir gençlik değil, karşılaştığı sorunları çözebilen, çözme arzusu içinde olan bir gençlik istiyoruz. Yoksa şikayet etmek için hepimizin bir çok sebebi olabilir. Ama tarih şikayet edenleri değil, çözüm üretenleri yazar” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, öğrencilerle söyleşisinin ardından, öğretmenler odasında, okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Eğitim kalitesinin artırılması, okul ve öğrenci güvenliğinin sağlanması, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, öğretmenlerin moral ve motivasyonlarının artırılması konularında öğretmenlerle durum değerlendirmesinde bulunan Vali Yavuz, okul yöneticileri ve öğretmenlerle görüş alış-verişinde bulunduktan sonra okuldan ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: