• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Vali Seddar Yavuz, Hızlı Değişim ve Dönüşüme Ayak Uydurmalıyız

Vali Seddar Yavuz, Hızlı Değişim ve Dönüşüme Ayak Uydurmalıyız

Ordu İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonu’nda İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Servet Güngör, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş ile kurul […]

Ordu İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.
Valilik Toplantı Salonu’nda İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Servet Güngör, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş ile kurul üyeleri katıldı.
Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Ülkelerin gelişmişliğini, uluslararası rekabetteki yeri belirliyor. Dolayısıylaistihdam, ekonomik büyüme, sanayileşme, hizmet sektöründeki gelişmelere bağlı olarak yeni meslek anlayışları ortaya çıkmıştır. Yeni gelişen mesleklere uygun insan yetiştirilmesi, insan kaynağının planlanması önem arz etmektedir. Dünyanın hiçbir döneminde, bilginin bu kadar çabuk üretilip, çabuk yayıldığı bir süreç yaşanmamıştı. Bu hızlı değişim ve dönüşüme ayak uydurmalıyız. Bu değişim ve dönüşüme ayak uyduramayan başta bireyler, sonra toplumlar ve ülkeler bunun krizlerini yaşıyor” dedi.
Türkiye’nin son yıllarda büyük bir gelişme trendi içinde olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Türkiye son 15 yılda ekonomik olarak büyük bir gelişmetrendi gösterdi. Artık 15 yıl önce konuştuğumuz konuları bugün konuşmuyoruz. Ancak, Türkiye henüz ekonomik olarak süper ligde oynamıyor. Dünyadaki en gelişmiş, en zengin ülkeler arasında değiliz. Bizim biraz daha çıtayı yükseltmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmemiz için çok çalışmalıyız, üretmeliyiz” diye konuştu.
Turizm sektörünün Ordu’da geliştiğini vurgulayan Vali Yavuz, ”İlimizde tarım sektörü ile beraber son yıllarda gelişen turizm sektörü ve bununyanına çevreyle uyumlu bir sanayi sektörünü mutlak bir suretle koymak zorundayız. Önümüzdeki süreçte hizmet sektörüyle ilgili ciddi gelişmeler yaşanacağını tahmin ediyorum. Çok kısa zaman içinde 3 milyon misafir ağırlayan bir şehir olacağımızı düşünüyorum. Bunun için özellikle insan planlamamızı yaparken başta dil olmak üzere birçok alanda yeni eğitimler başlatmamız ve insanımızı bu yeni sürece hazırlamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
Daha sonra toplantı, bir önceki toplantıda alınan kararlar ile yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsaKaymak tarafından yapılan sunumla devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır