• DOLAR
  %2,24
 • EURO
  %2,89
 • ALTIN
  %2,51
 • BIST
  %0,60
Vali Balkanlıoğlu, Şehitlerimizin Aziz Hatıralarını Yaşatmak Zorundayız

Vali Balkanlıoğlu, Şehitlerimizin Aziz Hatıralarını Yaşatmak Zorundayız

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Defterdarlığı tarafından şehit yakınları gaziler onuruna düzenlenen programa katıldı. Ordu Defterdarlığı merkez ve ilçelerinde çalışan şehit yakını ve gazi aileleri için düzenlenen yemeğe Vali İrfan Balkanlıoğlu, ODÜ Rektörü Prof.Dr. Tarık Yarılgaç, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin […]

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Defterdarlığı tarafından şehit yakınları gaziler onuruna düzenlenen programa katıldı.

Ordu Defterdarlığı merkez ve ilçelerinde çalışan şehit yakını ve gazi aileleri için düzenlenen yemeğe Vali İrfan Balkanlıoğlu, ODÜ Rektörü Prof.Dr. Tarık Yarılgaç, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Defterdarı Mustafa Yılmaz Şimşek, kurum müdürleri, sivil toplum örgüt temsilcileri katıldı.

Ordu Defterdarlığı tarafından şehit yakını ve gaziler onuruna düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Defterdarlık bünyesinde çalışan 20 kadar gazilerimiz ve şehit yakınlarımızla biraraya gelelim istedik. Defterdarlığımız tarafından gerçekleştirilen bu program çok yerinde bir davranış. Diğer kurumlara da örnek olur diye düşünüyorum. Şehit ve gazilerimiz bizler için kendi hayatlarını ortaya koydular. Şehitlerimiz canlarını verdiler, gazilerimiz de canını ortaya koydu. Şehit ve gazilerimiz, biz yatağımızda rahat yatalım, memleketimiz bölünmesin, parçalanmasın, atalarımızın bize emaneti olan bu güzel yurdumuzda gözü olan insanlara karşı canlarını siper ettiler. Dolayısıyla toplum olarak onlara minnet borçluyuz” diye konuştu.

“Şehitlerimize ve gazilerimize ne kadar sahip çıksak, ne kadar ilgilensek az. Çünkü, bir evladını şehit olarak toprağın kara bağrına vermiş olmak kolay değil. Şehitlik mertebelerin en yükseği” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Şehit ve gazilerimizle özel ilgilenmek gerekir. Devletimiz zaten yapacağını yapıyor. Allah devlete, millete zeval vermesin. Şehitlerimizin iki yakınını devlet kadrosuna alıyor sınavsız olarak. Gazilerimizden çalışma imkanı olanlara iş imkanı, imkanı olmayana maaş bağlıyor. İcap ettiğinde hepimiz bir askeriz. Eli silah tutan herkes cepheye dendiğinde hepimiz bu vatan için canımızı vermeye hazırız. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize her açıdan sahip çıkmak, destek olmak, onların aziz hatıralarını yaşatmak zorundayız. Böyle bir incelik ve nezaket gösterdiği için, değerli Defterdarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu Defterdarı Mustafa Yılmaz Şimşek ise yaptığı konuşmada, ”Şehit ve gazi yakını çalışanlarımız 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında ilimiz merkez ve çeşitli ilçelerinde memur ya da yardımcı hizmetli sınıfında görev yapmaktadırlar.Şehitlerimizin en değerli emaneti olan şehit ailelerimizin yanında olduğumuzu göstermek, moral ve motivasyonu artırmak ve ortak sorunları çözmek amacıyla bugün bir araya geldik. Şehit ve gazi yakını ailelerimizi burada misafir etmekten büyük gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.Tarih boyunca millet olarak çok acılar çektik, kutsal vatan topraklarımızı koruma anlamında çok şehitler verdik, hepimizin ailesinde mutlaka bir gazi veya şehit vardır. Ezanlar dinmesin, bayrak İnmesin diyerek bu ülke için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.Bugün biz bu güzel ülkemizde rahat ve huzur içinde yaşayabiliyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde olduğunu çok iyi biliyoruz ve hiçbir zaman da şehit ve gazilerimizi de unutmayacağız” diyerek, teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, şehitler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır