• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Vali Balkanlıoğlu, Sanayicilerimiz, Memleketin Bel Kemiğidir

Vali Balkanlıoğlu, Sanayicilerimiz, Memleketin Bel Kemiğidir

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, düzenlenen iftar programında sanayici ve işadamlarıyla biraraya geldi. Bir Restorantta düzenlenen iftar programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Altınordu Belediye Başkan Vekili Aydın Şaşmaz,  Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Şimşek, sanayiciler ve işadamları aileleriyle birlikte katıldılar. […]

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, düzenlenen iftar programında sanayici ve işadamlarıyla biraraya geldi.
Bir Restorantta düzenlenen iftar programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Altınordu Belediye Başkan Vekili Aydın Şaşmaz,  Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Şimşek, sanayiciler ve işadamları aileleriyle birlikte katıldılar.
“Sizler sanayiciler olarak memleketimizin bel kemiğisiniz.  Mahiyetinizde birçok insan çalışıyor  ve onlara ekmek veren kişilersiniz” diyerek, konuşmasına başlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere istihdam oluşturan  sanayici ve işadamlarının iş ve işlemlerine yardımcı olun  şeklinde talimatları var. Sizlere her zaman destek olmaya hazırız” dedi.
Organize Sanayi Bölgelerinin ülkedeki sanayileşmeyi hızlandırmada, işsizliği azaltmada, bölgeler arası gelişmişlik farkını gidermede, yabancı yatırımlar için çekim alanı olmada, küçük işletmelerin gelişmesinde, kalite ve verimliliğin artışında en önemli rolü üstlendiğini belirten Vali İrfan  Balkanlıoğlu, “İlimizdeki OSB sayısı artacak inşallah. Ordu 2. OSB’nin kamulaştırma çalışmaları için belediye ile de protokol yapıldı. Fatsa ilçemizde  mevcut OSB’nin iki katı büyüklüğünde ilave OSB, Ünye’de ise yeni bir OSB yapılıyor. Sadece fındığa bağımlı olmaktan kurtulmanın gayreti içindeyiz. Bugün İran’dan seyahat acenteleri, tur operatörleri ve gazeteciler geldi. İran’dan  turizm hareketi başlayacak. Fındığa alternatif turizm sayısı artmalı. Sizlerin görüş ve önerileri bizler için  çok önemli. Siz değerli  işadamlarımıza her zaman destek olmak, sizlerden de destek görmek isteriz” diye konuştu.
Ordu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Şimşek ise yaptığı konuşmada, “Organize Sanayi Bölgesinde 3 Binin üzerinde çalışanımız var.   bu sayı fındık  sezonuyla birlikte  bazen aşağı,  bazen yukarı çıkıyor.  Bu sene mahsul bol.  4 bin kişiyle OSB’de hizmet vereceğiz. Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’na  bizlere gösterdiği yakın ilgi ve destekden dolayı çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır