• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Vali Balkanlıoğlu, “Kitap Okuma Halkaları” projesi Kapsamında Gençlerle Buluştu

Vali Balkanlıoğlu, “Kitap Okuma Halkaları” projesi Kapsamında Gençlerle Buluştu

 Vali İrfan Balkanlıoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 81 ilde Gençlik Merkezlerinde başlatılan ‘Kitap Okuma Halkaları’ projesi okuma etkinliğine katıldı. Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce Durugöl Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu, gençlerle biraraya geldi. Küçük yaşlardan itibaren kitap okumaya başladığını ve kitapları hiçbir zaman elinden bırakmadığını söyleyen Vali İrfan […]

 Vali İrfan Balkanlıoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 81 ilde Gençlik Merkezlerinde başlatılan ‘Kitap Okuma Halkaları’ projesi okuma etkinliğine katıldı.
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce Durugöl Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu, gençlerle biraraya geldi.
Küçük yaşlardan itibaren kitap okumaya başladığını ve kitapları hiçbir zaman elinden bırakmadığını söyleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Çok kitap okudum. Siz gençlerimize de  kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Böylece kelime dağarcığınız genişler ve  kendinizi çok daha rahat ifade etme imkanına kavuşabilirsiniz. Okuma alışkanlığını kazanmanızla birlikte aynı zamanda hem zihinsel, hem de kişisel gelişiminize  büyük katkı sağlanacaktır” diyerek, okumanın önemine dikkat çekti.
“Gençlerimizin çoğu zamanlarının büyük bir kısmını  sürekli sosyal medyada geçiriyor” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Kitap okuma alışkanlığı yok. Kitaplar artık kütüphanelerde biblo haline geldi. Çok az sayıda okuyan kişi var” dedi ve dünyanın birçok ülkesini ziyaret ettiğini söyleyerek, bu ülkelerde insanların çok kitap okuduğuna vurgu yaptı.
Bu tür etkinliklerin gençlerin okuma alışkanlığını pekiştireceğini belirten Vali Balkanlıoğlu, Kitap okumanın çok önemli olduğunu ifade etti ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte gençlerle  bir süre sohbet ederek Cahit Zarifoğlu’nun ‘Bir değirmendir Bu Dünya’ isimli kitabı okudu.
“Kitap Okuma Halkaları” Projesi’nde, gençlerle, her ay iki kitap okunuyor ve kritiği yapılıyor. Projeye, 29 yaş ve altı gençler katılabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır