• DOLAR
  %2,24
 • EURO
  %2,89
 • ALTIN
  %2,51
 • BIST
  %0,60
Vali Balkanlıoğlu, İşadamlarıyla İlgilenmek, İhtiyaç Sahibi İnsanlarla İlgilenmek Demek

Vali Balkanlıoğlu, İşadamlarıyla İlgilenmek, İhtiyaç Sahibi İnsanlarla İlgilenmek Demek

Ordu’nun ekonomik durumunu ve potansiyelini, şehirde devam eden yatırımları değerlendirmek için Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında “Ekonomik Toplantı” düzenlendi. İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda yapılan toplantıda, Ordu’nun ekonomik durumunu ve potansiyeli masaya yatırılarak, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konuları değerlendirildi. Toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Mehmet Erhan Türker, Altınordu […]

Ordu’nun ekonomik durumunu ve potansiyelini, şehirde devam eden yatırımları değerlendirmek için Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında “Ekonomik Toplantı” düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda yapılan toplantıda, Ordu’nun ekonomik durumunu ve potansiyeli masaya yatırılarak, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konuları değerlendirildi.

Toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Mehmet Erhan Türker, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, bazı daire müdürleri, işadamları ve sanayiciler katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda dönem, dönem işadamları, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve mahallelerde halkla, toplantılar yapıyoruz. İşadamlarıyla iş dünyasında karşılaştıkları sorunlar, devletten istek ve talepleri neler, onları bir kayda alıp, istek dilek ve şikayetleri varsa onları ilgili yerlere  iletiyoruz. Biz zaten işdünyası arasındayız. İşyerlerinize geliyor, ziyaret ediyoruz. Kapımız her zaman  sizler açık” dedi.

Kimi zaman  bazı insanların  bulundukları görevin mahiyetini, fonksiyonunu tam olarak kavrayamadığına dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, ”Atandığı yerde makamda oturup, çok sınırlı kişilerle görüşüp sadece kağıt imzalayarak, mesleğinin icra edileceğini zannediyorlar.  Vatandaşın her yönüyle derdini dinleme, devletle milleti kaynaştırma son derece önemli. Milletin her ferdi, sadece yoksul kesimi değil, esnaf, işadamı hepsi bu memleket için gerekli ve asli unsurlar. Hiçbiri diğerlerine tercih edilemez, hiçbiri de ihmal edilemez” diye konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, ”İnsanlarla ilgilenin deyince herkesin aklına ihtiyaç sahibi insanlar geliyor. Oysa, işadamları ile ilgilenmek demek ihtiyaç sahibi insanlarla ilgilenmek demek. İşadamlarıyla ilgilenme, onlarla görüş alışverişinde bulunmak onlara yeni istihdam sahaları oluşturmak, arsa, arazi imkanları sağlamak, yapacağı iş sahalarında karşılaşacağı bürokraside yardım edilmesi önemli. İşadamlarımızı küstürmeyelim, bıktırmayalım aksi takdirde bürokrasiden kaçmak için yatırımlarını başka ülkelere kaydırıyorlar. İşadamlarına yardımcı olmak, onların önündeki engelleri aşmak, sohbet etmek diyalogda bulunmak, aslında ihtiyaç sahibi ile ilgilenmenin ta kendisidir. İşadamları olmasa müteşebbisler olmasa, işyerleri açıp istihdam etmeseler, yeni istihdam alanları oluşturmasalar, bu insanlar nerede çalışacak” diye sordu.
Vali Balkanlığlu, ”Müteşebbis ve işadamlarımıza çok ihtiyacımız var. İşadamı olup birçok insana istihdam sağlayan değerli girişimcilerimize devlet olarak yardımcı olacağız. Çünkü, destekleme ve  kollama görevlerimiz  var” diyerek, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun açılış konuşmasının ardından, işadamları, meslek kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Ordu ekonomisinin gelişmesi ve büyümesi konusunda atılması gereken adımlar, yapılması gereken çalışmalar ile iş dünyasının karşılaştığı sorunlar, ihtiyaçlar konusunda görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır