Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Uzunisa Mahallesi Özel ve Güzel Bir Mekana Kavuştu

Uzunisa Mahallesi Özel ve Güzel Bir Mekana Kavuştu
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 07 Mayıs 2018
  • Uzunisa Mahallesi Özel ve Güzel Bir Mekana Kavuştu için yorumlar kapalı
  • 670 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi tarafından yapılan ‘Uzunisa Mahallesi Kızılbük Cami Meydanı’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmalara aralıksız devam ediyor. Birçok alanda hizmetler yürüten Altınordu Belediyesi bunun yanı sıra mahallelerde sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı önemli alanlar inşa ediyor. Mahallelerde bulunan kamu, kurum ve kuruluşu binaları ile çevrelerinin düzenlenmesine de katkı sunan Altınordu Belediyesi bu sayede mahallelere yeni sosyal alanlar kazandırmaya özen gösteriyor.

Bu kapsamda Altınordu Belediyesi tarafından projelendirilerek çalışma yürütülen Uzunisa Mahallesi Kızılbük Cami Meydanı çalışmaların tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Uzunisa Mahallesi Kızılbük Cami önünde gerçekleştirilen açılışa Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Altınordu İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney, siyasi parti temsilcileri, birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAYMAKAM ERTEN: “GÜZELLİKLERİMİZİ KORUYUP YAŞATMAMIZ GEREKİYOR”

Uzunisa Mahallesi Kızılbük Cami Meydan düzenlemesi açılış programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılışa katılan ve bir konuşma yapan Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Uzunisa Mahallesine çok özel bir alan kazandırılmasına imkan sağlayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür etti. Alanın, sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmasına da imkan sunacak bir yer olduğunu ifade eden Erten, “Uzunisa Mahallemize çok özel ve güzel bir hizmet yapılmasına vesile olan Altınrodu Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Meydan, yapılan çevre düzenlemesi, dere ıslahı ve asfaltı ile çok güzel bir hale gelmiş. Bu güzellikleri koruyup yaşatmak gerekiyor. Meydanın yanında bulunan alanda da sosyal faaliyetlerin devam edecek olması alanında verimli kullanılmasına da vesile olacaktır. İlçe merkezine yakın olan, kültürel ve sosyal faaliyetlerin yapıldığı bu alanın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “SÖZ VERDİĞİMİZ BİR HİZMETİ DAHA HAYATA GEÇİRMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Altınordu Belediyesi’nce inşa edilen, Uzunisa Mahallesi ve çevre mahalle sakinlerinin kullanımına açılan Kızılbük Cami Meydanı açılışında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılan çalışmanın hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vatandaşlara hizmeti en temel sorumluluk olarak gördüklerini ve bunun için tüm imkanları sonuna kadar kullandıklarını aktaran Başkan Tekintaş, “Hayat kaynağımız olan inancımızdan kaynaklı görevlerimiz var. Biz Müslüman Türk milleti olarak özellikle mescitleri ve camileri inşa etmek, imar etmek ve onları gelecek nesile aktarmak için bir görevi yerine getiriyoruz. Uzunisa Kızılbük Cami bu eserlerden bir tanesi. Bu eserde bize düşen görev, bu alanı hem bir mahalle meydanı hem sosyal bir mekan hem de nezih bir ortam haline getirmekti ve bu görevi layıkıyla yerine getirdik. 2014 yılında bize verilen güvenle yapmamız gereken bir faaliyeti daha icra ederek Uzunisa Mahallemize çok özel ve güzel bir mekan kazandırdık. Bundan sonra beklentimiz ise bu tür mahalle meydanlarını her mahallemizde uygulayabilmek. Işıklı, Hacılar, Kökenli ve açılışı gerçekleştirilen Uzunisa Mahallemizde yaptığımız gibi ilerleyen günlerde de Saraycık’ta yapacağımız meydan düzenlemeleri ile çok güzel ve özel eserleri ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz. Altınordu Belediyesi olarak elimizdeki tüm imkanları sonuna kadar kullanmamız gerekiyor. Çünkü hedef, hesabını vereceğimiz işleri vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu tür hizmetlerin gelecekte daha iyilerini yapmayı arzu ediyor ve Uzunisa Mahallesi Meydanın herkese hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

ALTINORDU İLÇE MÜFTÜSÜ DÜZGÜNEY: “CAMİLERİMİZİN GENİŞ VE FERAH ALANLARA SAHİP OLMASI ÇOCUKLARIMIZI CAMİLERE ALIŞTIRIYOR”

Programda söz alan Altınordu İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney ise konuşmasında Uzunisa Mahallesinin çok güzel bir alana kavuştuğunu belirtti. İbadethanelerin geniş, ferah ve çocukların zaman geçirebileceği alanlar olmasının önemli olduğunu dile getiren Düzgüney, çocukların bu vesile ile hem güzel zaman geçireceklerini hem de camilere alışacaklarını vurguladı.

MAHALLELİLERDEN BAŞKAN TEKİNTAŞ’A TEŞEKKÜR

Altınordu İlçe Müftü Mustafa Düzgüney’in ardından Uzunisa Muhtarı Sabri Tiryaki ve Kızılbük Cami Geliştirme Derneği Başkan Ayhan Bordanıcı’da birer konuşma yaptı. Tiryaki ve Bordanacı konuşmasında Uzunisa Mahallesinin çok güzel bir meydana kavuştuğunun altını çizerek Altınordu Belediye Başkanı ve ekibine bu hizmetinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Uzunisa Mahallesi Kızılbük Cami Meydanı dualar eşliğinde hizmete açılırken düzenlenen program yemek ikramının ardından sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: