Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ünye’nin Tarihi Merdivenleri Restore Ediliyor

Ünye’nin Tarihi Merdivenleri Restore Ediliyor
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 26 Mart 2018
  • Ünye’nin Tarihi Merdivenleri Restore Ediliyor için yorumlar kapalı
  • 290 KEZ OKUNDU

Ünye’nin her biri en az 50 yıllık geçmişe sahip olan tarihi merdivenleri restore ediliyor.

ÜNYE’NİN TARİHİ MERDİVENLERİ RESTORE EDİLİYOR
27 noktada tespit edilen merdivenler için örnek proje hazırlandı ve 4 noktada uygulaması gerçekleştirildi. Orta Yılmazla Mahallesinde uygulanan örnek projelerden bir tanesini inceleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, restorasyonların doğalgaz çalışmaları ile birlikte yürütüleceğini belirtti.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE AYNI ZAMANDA BİR MERDİVENLER ŞEHRİ”

Ünye’nin Kadılar, Kaptanlar ve Kapılar şehri olduğu kadar aynı zamanda bir merdivenler şehri de olduğunun altını çizen Başkan Çamyar, “Vatandaşlarımızdan merdivenlerin eskidiği ile ilgili şikâyetler gelince bu bölgede bir model çalışalım istedik. Çalışma çerçevesinde merdivenlerimize saksı ve çiçek düzenlemeleri de yapacağız. Ünye’de ki merdivenlerimizin yeniden restore edilmesi ile ilgili doğalgaz çalışmalarına bağlı da bir engelimiz var. Şu an %30 olan doğalgaz kullanılabilirlik oranının 2018 yılında % 65’e ulaşması ile ilgili programımızı yaptık. Ünye’nin tamamına doğal gaz verilmesi noktasında çalışmanın ise 2020’de tamamlanmasını öngörüyoruz. Sokaklarla ilgili ana çalışmalarımız da bundan sonra yapacağız. Bu nedenle 27 noktada tespit ettiğimiz merdivenlerimizin büyük kısmını doğalgaz çalışmalarının bitimi ile birlikte yapacağız” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE HER YÖNÜYLE DEĞİŞİYOR”

Ünye’nin her yönüyle değiştiği ve dönüştüğünü kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bir yandan Ordu Büyükşehir Belediyemizce sahilde bulunan binaların dış cephe çalışmaları devam ediyor. Öte yandan Kültür yolu aksımızda bulunan evlerin dış cephe çalışması ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’un destekleriyle kaynak aktarılmış oldu ve o çalışmamıza başlayacağız. Yani bakıldığında tarihi eserlerin yeniden ayağa kaldırıldığı, dev projelerin hayata geçtiği bir dönem yaşıyoruz. Bu kente hizmet ediyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz” diye konuştu.

Çalışmalardan son derece memnun kaldıklarını belirten vatandaşlar ise Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: