• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Ünyeliler Tarihi günlerden birini yaşadılar

Ünyeliler Tarihi günlerden birini yaşadılar

“Doğal Gaz Dağıtım Projesi” kapsamında düzenlenen törenle Ünye ilçesine ilk gaz verildi. Binlerce vatandaşın katıldığı törende ilk etapta toplam 6 bin abone doğal gaza kavuştu. Ünye’de gerçekleştirilen ilk gaz verme törenine Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, […]

“Doğal Gaz Dağıtım Projesi” kapsamında düzenlenen törenle Ünye ilçesine ilk gaz verildi. Binlerce vatandaşın katıldığı törende ilk etapta toplam 6 bin abone doğal gaza kavuştu.

Ünye’de gerçekleştirilen ilk gaz verme törenine Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti Ordu Eski Milletvekili Mustafa Hamarat, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Genel Sekreter Bülent Civelek, Aksa Doğal Gaz Genel Müdürü Alper Konyalı, Türkiye Doğal Gaz Birliği Genel Müdürü Mustafa Ali Akman, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Enver Yılmaz konuşmasında Ünye ilçesinin tarihi günlerinden birini yaşadığının altını çizerek, “Büyükşehir olmadan önce ilimizde doğal gaz abone sayısı 63 bindi. Bugün ise bu sayı 90 bine yükseldi. Doğal gaza toplam 64 milyon TL’lik yatırım yapacağız” dedi.

BAŞKAN YILMAZ, “İLK ETAPTA 6 BİN ABONEYE ULAŞTIK”

Büyükşehir Belediyesinden önce Ünye’de doğal gazın olmadığını belirten Başkan Yılmaz, “Çalışmalarımızda hükümetimizin büyük desteğini görüyoruz. Ünye ilçemizde toplam 48 km çelik hat döşeyerek 6 bin potansiyel aboneye ulaşmış olup, yatırım miktarımız 10 milyon TL. Bu süreçte Ünye, Çınarlık, Kaledere ve Atatürk Mahalleleri’nin bir kısmı doğal gaza kavuştu. 2017 yılında da 10 milyon TL maliyetinde yapacağımız yatırımla birlikte Atatürk, Kaledere, Çamurlu ve Fevzi Çakmak Mahalleleri’nin tamamına doğal gaz verilecek” diye konuştu.

“TOPLAM 64 MİLYON TL DOĞAL GAZ YATIRIMI YAPILACAK”

2007–2014 yılları arasında Ordu ilinde doğal gaz abone sayısı 63 bin iken, 3 yılda 27 bin aboneyle bu sayıyı 90 bine yükselttiklerine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, “2007–2014 yılları arasında Ordumuzda doğal gaza 28 milyon TL yatırım yapılmışken bizler, 3 yıllık süreçte 42 milyon TL’lik doğal gaz yatırımı gerçekleştirdik. 2017 yılında da 22 milyon TL maliyetinde doğal gaz yatırımı yapacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında doğal gaza toplam 64 milyon TL yatırım yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ, “TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE YENİ BİR YOL AÇILIYOR”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada, gittikleri her yerde halkın yoğun ilgisini gördüklerini ve Orduluların büyük kısmının kararının “Evet” olacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 16 Nisan’dan sonra Türkiye’nin yeni anayasasıyla yoluna devam edeceğini belirterek, “Bir yamalı bohça olan bu anayasa, artık milletimizi taşıyamıyor. Milletçe 16 Nisan’da, Türkiye’nin önünde yeni bir yolu hep birlikte açacağız. Büyük bir çoğunluğunun kararının ‘Evet’ olduğu Ünyeli hemşehrilerim için doğal gaz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından protokol mensuplarının katılımıyla Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Başkan Enver Yılmaz, açılan vanadan çıkan gazı tutuşturarak Ünye ilçesinin ilk doğal gazını vermiş oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır