• DOLAR
  %0,41
 • EURO
  %0,87
 • ALTIN
  %1,11
 • BIST
  %-1,18
Ünye’de Rahvan Atlar Birincilik İçin Yarıştı

Ünye’de Rahvan Atlar Birincilik İçin Yarıştı

Ünye Belediyesi ramazan etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen Rahvan At Yarışları Günpınarı Mahallesi Belediye Binicilik Tesisleri’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Ünye’de geleneksel hale gelen ve bu yıl 52 gün boyunca devam eden Ramazan Etkinlikleri, Rahvan At Yarışları ile devam etti. Günpınarı Mahallesi Belediye Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve 9 ayrı kategoride yapılan yarışlara çevre il ve ilçeler […]

Ünye Belediyesi ramazan etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen Rahvan At Yarışları Günpınarı Mahallesi Belediye Binicilik Tesisleri’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Ünye’de geleneksel hale gelen ve bu yıl 52 gün boyunca devam eden Ramazan Etkinlikleri, Rahvan At Yarışları ile devam etti. Günpınarı Mahallesi Belediye Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve 9 ayrı kategoride yapılan yarışlara çevre il ve ilçeler de dâhil olmak üzere 100 yarışçının üzerinde  katılım oldu. Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışlarda, en çok ilgiyi yerli dörtnal yarışı görürken, izleyenler son derece zevkli ve çekişmeli yarışlar izledi. Yarışların sonunda dereceye giren yarışmacılara kupaları verilirken toplamda 25 Bin TL para ödülü dağıtıldı.

Yarışlar sonrasında bir konuşma yaparak vatandaşlara hitap eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, atların tarihimizde önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yaparak, “Tarih boyunca insanların hayatına at kadar ortak olan başka bir canlı yoktur. Kimi zaman toprağı sürmemizde bizlere yardımcı olmuşlar, kimi zaman sevdiklerimize kavuşmamızı sağlamışlar, kimi zamanda medeniyetimizin 3 kıtaya yayılmasında atalarımızın en büyük yardımcıları olmuşlardır. O yüzden atlar kıymetli ve değerleridir. Bizler de atlara gereken değeri verebilmek için buradaki tesisi yaşatabilme noktasında, daha da ileriye götürebilme noktasında ekibimizle beraber gayret sarf ediyoruz. Bugün buradaki yarışlarda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 100’ün üzerinde yarışmacı var. Ben yarışlarda dereceye giren tüm yarışçılarımızı tebrik ediyor, yarışlara yoğun ilgi gösteren hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Rahvan At Yarışlarında dereceye giren yarışmacıların kategorileri ve sonuçları:

Baş: 1. Ertan Çelik

Başaltı: 1. Mehmet Falay

Büyük Orta: 1. İsa İleri

Küçük Orta: 1. Selim İleri

Üçlü Tay: 1. Yaşar Özcan

Dörtlü Tay: 1. Beytullah Akbulut

Tay: Gökhan Polat

Minik Tay: 1. İsa Akman

Yerli Dörtnal: 1. Mustafa Elibol

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır