• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Ünye İlçesinde Eğitimler Gece de Devam Ediyor

Ünye İlçesinde Eğitimler Gece de Devam Ediyor

Ünye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üreticilere Tarımsal İşletme Danışmanlığı(TİD) ve tarım arazilerinde miras ve devir işlemleri hakkında mesai sonrası gece eğitimi düzenlendi.. Ünye Güzelkale Mahallesi’nde düzenlenen eğitimde üreticilere öncelikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yeni uygulamaya koyduğu her tarımsal işletme için bir Ziraat Mühendisi veya bir Veteriner Hekiminin sorumlu olduğu Tarımsal İşletme […]

Ünye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üreticilere Tarımsal İşletme Danışmanlığı(TİD) ve tarım arazilerinde miras ve devir işlemleri hakkında mesai sonrası gece eğitimi düzenlendi..
Ünye Güzelkale Mahallesi’nde düzenlenen eğitimde üreticilere öncelikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yeni uygulamaya koyduğu her tarımsal işletme için bir Ziraat Mühendisi veya bir Veteriner Hekiminin sorumlu olduğu Tarımsal İşletme Danışmalığı hakkında bilgi verildi.
Bu uygulama ile tüm üreticilerimizin danışmanlarının belirleneceği, böylelikle bilgiye daha etkin ve hızlı ulaşabilmelerinin hedeflendiği anlatıldı.
Toplantıda ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2014 yılında çıkarmış olduğu kanunla uygulamaya konulan tarım arazilerinin satış ve miras yoluyla bölünmesinin engellenmesi hususunda sunum yapan teknik personeller, satış, intikal ve miras yoluyla intikal konularıyla ilgili olarak katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır