• DOLAR
  %0,46
 • EURO
  %0,66
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Ünye Her Yönüyle Modern Bir Kent Olacak

Ünye Her Yönüyle Modern Bir Kent Olacak

Ünye ilçesinde düzenlenen istişare toplantısında muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tamamlanan, devam eden ve planlanan projelerle ilgili bilgi verirken, Ünye’nin her yönüyle gelişen ve modern bir kent olacağını söyledi. Başkan Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih […]

Ünye ilçesinde düzenlenen istişare toplantısında muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tamamlanan, devam eden ve planlanan projelerle ilgili bilgi verirken, Ünye’nin her yönüyle gelişen ve modern bir kent olacağını söyledi.

Başkan Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor, Ünye ilçesindeki mahalle muhtarları ve STK temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda ilçede yapımı tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili sunum yaptı.

30 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU

Ünye’nin 30 yıllık hayalinin gerçek olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Ünyemiz için en önemli ihtiyaç olan OSB’nin 2.5 milyon TL’lik bedelle önündeki en büyük engeli kaldırdık. Ülkemizde 2017 yılında 21 organize sanayi bölgesinin yapımı planlanıyor. Bunlardan üçü Ordu ilimizde kurulacak olup, 15 bin kişiye istihdam sağlayacak” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJELER HAYATA GEÇİRİLDİ

Başkan Enver Yılmaz, Ünye Çınarsuyu’nda ülke genelinde model olabilecek Yunus Emre Kuruluş Kampı’nı hayata geçirdiklerini söyleyerek, “Denizi ve havası temiz Ünye ilçemizde, ülke genelinde model olabilecek bir proje olan Yunus Emre Kuruluş Kampı’nı kurduk. Bunun yanında Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki meydan gibi birçok çalışma ve yatırımlarımızı hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

ÜNYE’YE 2.5 YILDA 93 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Sahil Caddesi’nde bulunan binaların dış cephe iyileştirme çalışmalarının mart ayında ihaleye çıkacağının müjdesini de veren Başkan Yılmaz, altyapı yatırımlarıyla ilgili olarak, “Niksar, Hükümet, Çınarcık ve Saray Caddeleri’nde sıcak asfalt çalışmalarımız tamamlandı. 2.5 yılda Ünyemize 30 milyon TL’lik su ve 44 milyon TL’lik yol yatırımı yaptık. Diğer projelerle birlikte ilçemize yaptığımız yatırımların toplam bedeli 93 milyon TL oldu” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR ÜNYE’YE İYİ GELDİ

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar da Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla birlikte Ünye ilçesinin birçok yatırıma kavuştuğuna dikkat çekerek, “Büyükşehir Belediyemiz, Ünyemize 2.5 yılda 93 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Gördük ki Büyükşehir, Ünye’ye iyi geliyor. Sayın Başkanımız Enver Yılmaz başta olmak üzere, emeği geçen herkese Ünyeliler adına teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır