• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Ünye Belediyesi’nden Kadın Girişimcilere Tam Destek

Ünye Belediyesi’nden Kadın Girişimcilere Tam Destek

Ordu Ticaret ve sanayi Odasının girişimleri doğrultusunda ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın da proje ortağı olduğu Ünye’de üretimi yapılan çikolatalara Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’dan destek geldi. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş’de Kadınlar projesi kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Ticaret Borsası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret ve Sanayi […]

Ordu Ticaret ve sanayi Odasının girişimleri doğrultusunda ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın da proje ortağı olduğu Ünye’de üretimi yapılan çikolatalara Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’dan destek geldi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş’de Kadınlar projesi kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Ticaret Borsası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Üniversitesi, Halk Eğitim Merkezi ve Ordu Genç İnovatif Girişimciler Derneğinin eş başvurusu ile organize edilen projede, çikolata sanayinin önemli hammaddelerinden biri olan fındığın merkezlerinden biri olan Ordu ili genelinde özellikle son dönemde popüler hale gelen butik çikolata üretiminin kadın girişimciler üzerinden arttırılması hedefleniyor.

Bu kapsamda Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor ve ekibi, üretimine başlanan butik çikolatanın ilk ürünlerinden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı ziyaret ederek takdim etti.

PROJEDEN 60 GİRİŞİMCİ KADIN FAYDALANACAK

Ziyarette konuşan ve toplam proje bütçesinin yaklaşık 170 bin Euro olduğunu söyleyen Ünye Sanayi Ticaret Odası Başkanı Durmuş Zor “Proje ile 25-50 yaş aralığında yer alan 60 kadın, butik çikolata hazırlama, iş sağlığı ve işçi güvenliği, web tabanlı içerik yönetim sistemleri (e-ticaret) ve girişimcilik olmak üzere 4 ayrı konuda eğitim aldılar” ifadelerinde bulundu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “MARKALAŞMA ve KADIN GİRİŞİMCİLİK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise “Başta anayasa olmak üzere Hükümetimiz kadınlara pozitif ayrımcılık uyguluyor. Proje, kadınları üretime dâhil etmeyi amaçladığı için bir kat daha önemli. Her türlü alt yapısı oluşturulmuş projenin Ünye’miz için de faydalı olacağına inanıyorum. Bizim de bölgemiz fındık üreticiliği noktasında Türkiye’de ve Dünyada en fazla üretimin yapıldığı bir yer. Ünye’ye gelecek turistlere bir hediye paketiyle burada üretilecek olan bu çikolatalardan verilecek olması oldukça önemli. Ben hem proje paydaşlarını hem de projede görev alan kadınları tebrik ediyorum. Belediye olarak gereken her türlü desteği de sağlayacağımız belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır