• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Ünye Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliğinde Örnek Belediye

Ünye Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliğinde Örnek Belediye

Kamu kurumlarında İş ve Sağlık Güvenliği zorunluluğu 1 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Ancak Ünye Belediyesi birçok konuda olduğu gibi bu alanda da bir ilki gerçekleştirdi. Yasal tarihi 1 Temmuz 2017’de başlamasına rağmen Ünye Belediyesi İş Güvenliği ve Sağlığı çalışmalarını tam bir yıl öncesinden başlatmış oldu. 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren belediye bünyesinde iş sağlığı ve […]

Kamu kurumlarında İş ve Sağlık Güvenliği zorunluluğu 1 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Ancak Ünye Belediyesi birçok konuda olduğu gibi bu alanda da bir ilki gerçekleştirdi. Yasal tarihi 1 Temmuz 2017’de başlamasına rağmen Ünye Belediyesi İş Güvenliği ve Sağlığı çalışmalarını tam bir yıl öncesinden başlatmış oldu.

1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren belediye bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği uygulamasına geçen Ünye Belediyesi bu tarihten itibaren düzenli olarak sorumluluklarını yerine getiriyor.

Her Çarşamba işyeri hekimi Ünye Belediyesi hizmet binasında kendisi için hazırlanan muayene odasında personele hizmet veriyor. Aynı şekilde her Cuma günü de yine hizmet binasında iş güvenliği uzmanı görev yapıyor.

Ünye Belediyesi belediye meclisinin 3 Mayıs 2016 tarih ve 83 sayılı kararı ile Ünye Belediyesi 1 Temmuz 2016 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi kurdu. Bu çerçevede 2 işyeri hekimi, 4 iş güvenliği uzmanı, 1 İSG Teknikeri ve 3 çalışan temsilcisi görev yapıyor.

Çalışmaları yakından takip eden ve iş güvenliğinin önemine her zaman vurgu yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’da hizmet binasında işyeri hekimi Dr. Mustafa Saltoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Çamyar, ziyareti sırasında muayene de oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır