• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Ünilig Masa Tenisi Müsabakaları ODÜ’de Başladı

Ünilig Masa Tenisi Müsabakaları ODÜ’de Başladı

Üniversiteler Spor Ligi (Ünilig) 2016-2017 Sezonu Masa Tenisi E Grubu müsabakaları, Üniversitemiz ev sahipliğinde başladı. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapalı spor salonunda gerçekleştirilen müsabakaların açılışına Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercüment Erdoğan, daire başkanları, akademisyenler ve […]

Üniversiteler Spor Ligi (Ünilig) 2016-2017 Sezonu Masa Tenisi E Grubu müsabakaları, Üniversitemiz ev sahipliğinde başladı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapalı spor salonunda gerçekleştirilen müsabakaların açılışına Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercüment Erdoğan, daire başkanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Ünilig Masa Tenisi E Grubu müsabakalarına 15 üniversite katıldı. Müsabakaların açılış maçı Rektör Yarılgaç ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç arasında yapıldı.

Karşılaşmaların Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Yarılgaç, “ Ordu Üniversitesi olarak bugüne kadar basketbol, voleybol, boks gibi birçok sportif etkinliğe ev sahipliği yaptık. Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte biz de bu tür etkinliklere destek olmaya devam ediyoruz. Bugün de Ünilig kapsamında 15 Üniversiteye ev sahipliği yaparak masa tenisini geliştirmek amaçlı gençlere örnek olacak bir karşılaşmanın içerisindeyiz. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan da oldukça mutluyuz. Bu tür sportif etkinliklerin hem gençlerimize hem ilimize hem bölgemize katkı sağlayacağını umuyoruz. Katılımcı bütün üniversitelere başarılar diliyor, karşılaşmaları yöneten hakemlerden öğrencilerimizin antrenörlerine kadar herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “ Ordu spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ordu’nun markası olan Ordu Üniversitesi spor salonunda üniversiteler ligi masa tenisi var. Spor organizasyonlarına desteklerinden dolayı Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’a teşekkür ederim. Sporun eğitim kadar önemli olduğunu biliyoruz, aynı zamanda eğitimle sporun da bir arada yürümesi gerektiğine inanıyoruz. Bugün burada da bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Müsabakalar bu üniversitede yapılıyorsa bu da Ordu Üniversitesinin büyüklüğünü göstermektedir. Bu organizasyonun Ordu’da gerçekleştirilmesinde desteği olan herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Erkeklerde 10, bayanlarda 5 takımın karşılaşacağı müsabakalar 29 Ocak’ta sona erecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır