• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası Ordu’da Yapılacak

Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası Ordu’da Yapılacak

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Türkiye Judo Federasyonu tarafından 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilecek Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası ile ilgili basın toplantısı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen basın toplantısına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile Gençlik […]

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Türkiye Judo Federasyonu tarafından 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilecek Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen basın toplantısına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Genç katıldı.

BAŞKAN YILMAZ, “ORDU’DA HER AY BİR ŞAMPİYONA DÜZENLİYORUZ”

Başkan Enver Yılmaz, basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz güreş şampiyonasının ardından, Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizde her ay bir Türkiye şampiyonası düzenlemek amacıyla çıktığımız yolda, şimdiye kadar hedeflerimize uygun olarak birçok şampiyona gerçekleştirdik. Bundan sonra da yeni şampiyonalar düzenleyeceğiz. Judo Federasyonu Başkanımız ve aynı zamanda hemşehrimiz olan Sezer Huysuz’un himayelerinde ve yerel dinamiklerin katkılarıyla düzenlediğimiz şampiyonada sporcu, antrenör, hakem ve idarecilerden oluşan yaklaşık 1.500 kişiyi bir hafta boyunca Ordu’da ağırlayacağız. Bu tür organizasyonlar, ilimizin tanıtımına yönelik ciddi katkılar sağlıyor ve işin ekonomik boyutunu da tetikliyor. Şu anda otellerimizde yüzde 100’e varan oranlarda bir doluluk var. Bu oranlar Türkiye ortalamasıyla kıyaslandığında ilimizin çok iyi bir noktada olduğunu gösteriyor. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

VALİ BALKANLIOĞLU, “BU ORGANİZASYONLAR İLİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Vali İrfan Balkanlıoğlu, büyük spor organizasyonlarının Ordu ilinin turizm hedeflerine ulaşmasındaki katkısına dikkat çekerek, “Gelişme ve kalkınma iddiasında olan ilimizde ekonomimiz tarıma, fındığa vb. bağımlı olmaktan kurtulsun ve insanlar Ordumuzun güzelliklerini yaz kış yaşasın diye turizmi ön plana çıkardık. İlimizde turizm sezonu çok kısa olduğu için bu süreyi 365 güne yayıp kışın da kentimize turist gelsin ve ekonomimize hareketlilik kazandırsın istiyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından Çambaşı’nda inşa edilen kayak tesisimiz faaliyete geçtiğinde ve bu tür organizasyonlar ilimizde yapılmaya devam ettiği sürece inşallah turizm faaliyetlerimiz yıl boyu devam edecek. Böyle güzel bir organizasyonun ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum. Bu organizasyonlar, yetkilileri ve sporcuları motive edip yeni organizasyonlar düzenlenmesine zemin hazırlayacağı için tüm vatandaşımızı maçlara katılmaya ve coşkulu tezahüratlar yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.

FEDERASYON BAŞKANI HUYSUZ, “GÜZEL BİR ŞAMPİYONA YAŞAYACAĞIZ”

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, “Ordu’da büyük bir judo turnuvası düzenlemek için Ordu Valimiz ve Belediye Başkanımızla daha önce yapmış olduğumuz görüşmeler çerçevesinde Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası düzenleyeceğiz. Yapılan hazırlıklar çok güzel bir organizasyon olacağını gösteriyor. İnşallah burada Ordulu sporcularımız ve vatandaşlarımızla birlikte güzel bir şampiyonaya imza atmak istiyoruz. Federasyon yönetim kurulu toplantımızı da Ordu’da gerçekleştirerek yeni ne tür organizasyonlar yapılabileceğiyle ilgili değerlendirme yapacağız” şeklinde konuştu.

YAKLAŞIK BİN SPORCU MÜCADELE EDECEK

26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda düzenlenecek şampiyonaya 70 ilden 986’sı sporcu olmak üzere antrenör ve idarecilerle birlikte yaklaşık 1.500 kişi katılacak.

Basın toplantısı, konuşmaların ardından Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz’un Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a judo kıyafeti giydirmesi ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır