Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği Ünye’de başladı

Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği Ünye’de başladı
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 09 Nisan 2018
  • Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği Ünye’de başladı için yorumlar kapalı
  • 300 KEZ OKUNDU

Yerli Düşünce Derneği’nin, İç İşleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediği “1. Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği” Ünye’de başladı. 29 ülkeden 100 öğrencinin katıldığı gençlik şenliği 6 gün sürecek.

Öğrenciler Kendi Kültürlerini Tanıtıyorlar

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun Genel Başkanı olduğu Yerli Düşünce Derneği tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği”ne katılan öğrenciler hem kendi kültürlerini tanıtıyorlar hem de Ordu’nun doğal güzelliklerini yerinde görüyorlar. Ünye Yunus Emre Kuruluş Kamp Alanı’nda gerçekleşen gençlik şenliğine katılan öğrenciler, kurulan stantlarda yöresel kıyafetlerini, müziklerini, kültürel eşyaları ve kitaplarını tanıtma fırsatı buldular. 29 ayrı ülkeden gelen öğrencilerin katıldığı “1. Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği” Orduluların da farklı kültürleri tanımasına olanak sağlıyor. Öğrenciler kamp alanındaki toplantı salonun kendi kültürlerini tanıtan seminerler vererek, geleneksel müzikler eşliğinde dans ediyorlar.”

“Türkiye Büyük Bir Medeniyetin Başkentidir”

Kamptaki uluslararası öğrencilerle bir araya gelen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Türkiye’ye gelen öğrencilerin çoğu yüksek lisans ve doktora eğitimi alıyorlar. Bu hususta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın oluşturulmasıyla öğrenci kardeşlerimize burs imkanı sağlandı. Türkiye’deki öğrenimlerini tamamlayan kardeşlerimiz kendi ülkelerine döndüklerinde de gönüllü bir Türk elçisi oluyorlar. Ülkelerinde önemli görevlere geliyorlar. Örneğin Kırgızistan Meclisi Başkanı Dastan Cumabekov Türkiye mezunlarından. Türkiye büyük bir medeniyetin başkentidir. Bunun farkında olursak dünyaya adaleti ve nizamı getirebiliriz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: