• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Türkiye Finali Ordu’da Yapılacak

Türkiye Finali Ordu’da Yapılacak

Kuran-ı Kerimi yüzünden güzel okuma yarışması “Erkek Öğrenciler Türkiye Finali” Ordu’da gerçekleştirilecek. Kur’an kursları arasında düzenlenen “Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması erkek öğrenciler Türkiye finali” il Müftülüğünün ev sahipliğinde orduda yapılacak. Ülke genelinde bulunan Kur’an kurslarının tamamının katılımı ile gerçekleştirilen yarışma kız ve erkek Kur’an kursu öğrencileri arasında olmak üzere iki kategoride yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde […]

Kuran-ı Kerimi yüzünden güzel okuma yarışması “Erkek Öğrenciler Türkiye Finali” Ordu’da gerçekleştirilecek.

Kur’an kursları arasında düzenlenen “Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması erkek öğrenciler Türkiye finali” il Müftülüğünün ev sahipliğinde orduda yapılacak.

Ülke genelinde bulunan Kur’an kurslarının tamamının katılımı ile gerçekleştirilen yarışma kız ve erkek Kur’an kursu öğrencileri arasında olmak üzere iki kategoride yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde ilçelerin birincilerinin yarıştığı il finalleri ve il birincilerinin yarıştığı bölge finalleri gerçekleştirilen yarışmaların Türkiye finali gerçekleştirilecek.

Müftü Öztürk, Türkiye Finaline Ordulu Kardeşlerimizi Davet Ediyorum…

21 Mayıs Pazar günü Ordu’da gerçekleştirilecek Türkiye finali hakkında bilgi veren İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Diyanet İşleri Başkanlığının erkek öğrenciler Türkiye finali için Ordu’yu seçmiş olmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek “bu yarışmanın ev sahipliğini yapmak bizim için bir onurdur” dedi.

Orduda gerçekleştirilecek Türkiye finalinin yürütülen Kur’an kursu hizmetleri açısından teşvik edici olacağını belirten Öztürk şunları kaydetti:

Başkanlığımıza bağlı ülkemiz genelinde bulunan bütün Kur’an kurslarında okuyan öğrencilerimizin katıldığı bu yarışmaların ilçe ve il finallerinin tamamlanmasının ardından bölge finalleri de yapıldı. Bölge yarışmalarının sonunda Türkiye finaline kalan yedi öğrencimiz ilimizin ev sahipliğinde 21 Mayıs Pazar günü Ulu Cami’de öğle namazının peşinden başlayacak “Erkek Öğrenciler Türkiye Finalinde” birincilik için yarışacaklar. Bu yarışma aynı zamanda Ordulu kardeşlerimiz için bir Kur’an ziyafeti olacak. Bütün Ordulu kardeşlerimizin bu güzel programa katılmalarını arzu ediyoruz. Kur’an-ı Kerimi güzel okumak için birbirleriyle yarışacak olan bu güzide yavrularımızın tatlı heyecanlarına ortak olmaya ve onlara manevi destek vermeye, aynı zamanda bu manevi iklimden de istifade etmeye davet ediyoruz. Bütün Orduluları Pazar günü öğle namazında Altınordu ilçemizde bulunan Ulu Camiye bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır