• DOLAR
  %0,41
 • EURO
  %0,87
 • ALTIN
  %1,11
 • BIST
  %-1,18
TOKİ Başvuru Takvimi Mart Ayında Belli Olacak

TOKİ Başvuru Takvimi Mart Ayında Belli Olacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında inşa edilen 311 Konutluk Toplu Konut Projesi için başvuru takviminin Mart ayında belli olacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesinin Altınordu ilçesinde TOKİ’yle birlikte başlattığı toplu konut projesinde çalışmalar devam ediyor. Başkan Yılmaz, projede fore kazık işlemlerinin bitmek üzere olduğunu, bloklardan birinin yükselmeye başladığını ve çalışmaların hızlı bir […]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında inşa edilen 311 Konutluk Toplu Konut Projesi için başvuru takviminin Mart ayında belli olacağını söyledi.
Büyükşehir Belediyesinin Altınordu ilçesinde TOKİ’yle birlikte başlattığı toplu konut projesinde çalışmalar devam ediyor. Başkan Yılmaz, projede fore kazık işlemlerinin bitmek üzere olduğunu, bloklardan birinin yükselmeye başladığını ve çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.
BAŞVURULAR HENÜZ BAŞLAMADI
Başkan Enver Yılmaz, toplu konut projesi çalışmalarının vatandaşlar tarafından da ilgiyle takip edildiğini belirterek, “Projeyle ilgili gelişmeleri zaman zaman kamuoyuyla paylaşarak vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Şu anda yoğun bir talep var. Çok sayıda hemşehrimiz projeden faydalanmak üzere başvuruda bulunmak istediğini beyan ediyor ancak başvurular henüz başlamadı. Başvuru ve ödeme şartlarının nasıl olacağı konusunda TOKİ’yle yürüttüğümüz çalışmalar devam ediyor” dedi.
HAK SAHİPLERİNE ÖNCELİK VERİLECEK
Projedeki konutların öncelikle hak sahiplerine verileceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Biz bu alanı öncelikli olarak, eski sanayi bölgesi kentsel dönüşüm alanında evi ve iş yeri bulunan vatandaşlarımız için rezerv alan olarak planladık. Buradaki hak sahiplerinin kaçının 311 konutluk projeden konut talebinde bulunacağıyla ilgili henüz rakamlar kesinleşmiş değil. Bu konudaki çalışmalar devam ediyor. Tespit edilecek rakama göre diğer çalışmalar da sonlandırılarak fiyat ve başvuru konusundaki takvim netleştirilecek. Projenin bitiş tarihi ve metrekare maliyetleri zaten belirlenmiş durumda. Kesin rakamlar ve başvuruyla ilgili takvimin nihai olarak Mart ayında açıklığa kavuşacağını düşünüyorum” diye konuştu.
2018’İN ŞUBAT AYINDA BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR
2018’in Şubat ayında bitirilmesi planlanan toplu konut projesiyle 4 blok ve 311 daireden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa edilecek. Proje dâhilinde 62,9 m2 büyüklüğünde 26 adet 1+1, 113,1 m2 büyüklüğünde 101 adet 2+1 ve 137 m2 büyüklüğünde 184 adet 3+1 daire yapılacak. Bir ticaret merkezi ve bir de caminin yer aldığı 311 Konutluk Toplu Konut Projesi kapsamında yarıdan fazlası yeşil alan olarak ayrılan alanda yürüyüş ve spor sahaları, 329 araçlık otopark ve market bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır