• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı İlk Öğrencilerini Aldı

Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı İlk Öğrencilerini Aldı

Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı ilk öğrencilerini aldı. Sunduğu nitelikli eğitim-öğretimle akademik başarı grafiğini her geçen yıl yükselten Üniversitemiz, bir yandan öğrenci sayısını arttırırken diğer taraftan lisansüstü ve doktora programlarıyla alanlarında yeni fikirler üretebilen, analitik düşünebilen, donanımlı ve çok yönlü bireyler yetiştirilmesinde öncü rol üstlenmeye devam ediyor. Bu […]

Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı ilk öğrencilerini aldı.

Sunduğu nitelikli eğitim-öğretimle akademik başarı grafiğini her geçen yıl yükselten Üniversitemiz, bir yandan öğrenci sayısını arttırırken diğer taraftan lisansüstü ve doktora programlarıyla alanlarında yeni fikirler üretebilen, analitik düşünebilen, donanımlı ve çok yönlü bireyler yetiştirilmesinde öncü rol üstlenmeye devam ediyor. Bu bağlamda Üniversitemiz, enstitüleri bünyesinde açılan yüksek lisans programlarına yapılan başvuru sayısı ile tercih edilirliğini sürdürüyor.

Sosyal Bilimler Enstitüsünde var olan Tarih Doktora Programı ile Sınıf Öğretmenliği Eğitimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Müzik, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Sinema-Televizyon, Grafik ve Türkçe Eğitimi Yüksek Lisans Programlarına bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yeni açılan Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programının 20 kişilik kontenjanına 73 kişi başvurdu. Bunun yanı sıra açılan 6 kişilik yatay geçiş kontenjanına 3 kişi yerleşti. 1 Şubat’ta yapılan yüksek lisans sınavında başarılı olan 20 öğrenci 6-8 Şubat tarihleri arasında kesin kayıt yaptırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır