• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Tekintaş, Toplumun Ruhu Şiirlerle Aktarılıyor

Tekintaş, Toplumun Ruhu Şiirlerle Aktarılıyor

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Fen Lisesi tarafından düzenlenen “Bir Bahar Akşamı” konulu şiir dinletisine katıldı. Ordu Fen Lisesi öğrencileri öncülüğünde baharın gelişini konu alan “Bir Bahar Akşamı” isimli şiir dinletisi düzenlendi. Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen şiir dinletisine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, Ordu Fen […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Fen Lisesi tarafından düzenlenen “Bir Bahar Akşamı” konulu şiir dinletisine katıldı.

Ordu Fen Lisesi öğrencileri öncülüğünde baharın gelişini konu alan “Bir Bahar Akşamı” isimli şiir dinletisi düzenlendi. Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen şiir dinletisine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, Ordu Fen Lisesi Müdürü Hasan Bölük, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program öncesi bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi olarak spora, kültüre, şiire ve müziğe katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

TEKİNTAŞ: “TOPLUMUN RUHU ŞİİRLERLE AKTARILIYOR”

Toplum ruhunun şiirlerle insanlara aktarıldığını dile getiren Başkan Tekintaş, bu durumun en iyi örneğinin Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı olduğunu belirtti. Bir şairin kolay yetişmediğini ve şiirlerin dinlendikçe anlaşıldığını ifade eden Tekintaş, “Şairler kolay yetişmiyor. İslam Tarihine yöneldiğimizde hangi duygularla yazıldığını dinledikçe anladığımız pek çok şiir hayatımızda yer alırken bunların en önemlilerinin başında İstiklal Marşı geliyor. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Türk toplumunun kurtuluş mücadelesini ifade etmek üzere kaleme aldığı ve bir daha yazamayacağını kendisinin ifade ettiği en önemli şiir İstiklal Marşı’dır. Bu sebeple bu tür örneklerle anlıyoruz ki toplumun ruhu şiirlerle bize aktarılıyor” dedi.

BÖLÜK: “ŞİİR MANEVİ BİR MUCİZE”

Şiir dinletisinin ev sahipliğini yapan ve program öncesi bir konuşma gerçekleştiren Ordu Fen Lisesi Müdürü Hasan Bölük, şiirin manevi bir mucize olduğunu aktardı. Şiirin hiçbir zaman bitmeyeceğini vurgulayan Bölük, “Şiir öyle bir manevi mucize ki sadece duyulan ve hissedilen hayatın izlerini taşımaz. Bir insan tatmadan yazabiliyorsa ölümü, bu şiirin sonsuzluğudur. Her şeye bir nokta koyuyoruz da, şiire bir nokta koyamıyoruz. Cümleler biten harflerden kuruludur, kim ne derse desin her yolun bir sonu vardır, her gece aydınlık bir sabahla, beyazlar siyahla, mutluluk bir ah ile biter de şiir ve müzik hiçbir zaman son ile karşılaşmaz” diye konuştu.

Düzenlenen “Bir Bahar Akşamı” konulu şiir dinletisi, öğrencilerin seslendirdiği şiirlerle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır