• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Tarihi ev Öğrenciler İçin Sanat Atölyesine Çevrilecek

Tarihi ev Öğrenciler İçin Sanat Atölyesine Çevrilecek

Altınordu Belediyesi tarafından Taşbaşı Mahallesi’nde restore edilen tarihi binaların bir tanesi anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından sanat atölyesi olarak kullanılacak.               Eğitimciler Anakolu Öğrencileri ve öğretmenleri Başkan Engin Tekintaş’ı ziyarette bulundular. Ziyarette konuşan Başkan Engin Tekintaş, öğrencilere müjde verdi.               Altınordu Belediyesi  tarafından Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta bulunan 19. yüzyıl otantik mimarisinin […]

Altınordu Belediyesi tarafından Taşbaşı Mahallesi’nde restore edilen tarihi binaların bir tanesi anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından sanat atölyesi olarak kullanılacak.

 

            Eğitimciler Anakolu Öğrencileri ve öğretmenleri Başkan Engin Tekintaş’ı ziyarette bulundular. Ziyarette konuşan Başkan Engin Tekintaş, öğrencilere müjde verdi.

 

            Altınordu Belediyesi  tarafından Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta bulunan 19. yüzyıl otantik mimarisinin hakim olduğu iki adet tarihi evin restorasyon çalışmaları devam ederken, Başkan Engin Tekintaş, bu binalardan bir tanesinin çocukların mesleki eğitimi için ahşap sanat atölyesine dönüştürüleceğini söyledi.

            Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada, “Taşbaşı Mahallemizde iki evimizi restorasyon çalışmasını bitirmek üzereyiz. Bu evlerden bir tanesini öğrencilerimizin kullanımına açacağız. Çocuklarımıza mesleki eğitim için ahşap sanat atölyesine dönüştüreceğiz. Çocuklarımızın becerilerini, görselliğini, sanat düşüncelerini ve hayal dünyalarını geliştirebilmesi adına orada bir sanat atölyesi oluşturacağız. Atölyemizi üç grup için uygun hale getireceğiz. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul seviyesindeki öğrencilerimiz için açık tutmayı planlıyoruz” diye konuştu.

7/24 TAKİP EDİYORUZ”

            “Çocuklarımız için yeni oyun alanları ve parklar, büyüklerimiz için de dinlenme alanları yapmaya devam ediyoruz” diyen Başkan Tekintaş, ” Yaptığımız parklara çocuklarımızın güvenliği ve oyun alanlarının zarar görmemesi için güvenlik kameraları yerleştiriyoruz. Parklarımızı dışarıdan gelecek zararları önlemek adına hem çocuklarımıza daha güvenli bir ortam oluşturmak hem de orada bulunan oyun grupları, ahşaplar ve yeşil alanlara zarar verilmemesi için 7/24 takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır