• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Spor Tarihi Bu Sergide Görücüye Çıktı

Spor Tarihi Bu Sergide Görücüye Çıktı

Uğurcan Ataoğlu ve Sevecen Tunç’un koleksiyonundan seçme fotoğraflardan oluşan “Ordu Gol Gol Gol” adlı futbol ve kent kültürü sergisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı. Ordulular, 80 tablodan oluşan sergiye yoğun ilgi gösterdi. 1967 yılı öncesi Ordu ilindeki futbol hayatını anlatan sergiyi ziyaret edenler, nostalji yaşarken futbol ve kent bellekleri de tazelenmiş oldu. Ordu’daki futbolun […]

Uğurcan Ataoğlu ve Sevecen Tunç’un koleksiyonundan seçme fotoğraflardan oluşan “Ordu Gol Gol Gol” adlı futbol ve kent kültürü sergisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı. Ordulular, 80 tablodan oluşan sergiye yoğun ilgi gösterdi.

1967 yılı öncesi Ordu ilindeki futbol hayatını anlatan sergiyi ziyaret edenler, nostalji yaşarken futbol ve kent bellekleri de tazelenmiş oldu. Ordu’daki futbolun geçmişini ve kent kültürü üzerinde yarattığı etkiyi en güzel örnekleriyle sunan sergi 13 Ocak ile 14 Şubat tarihleri arasında açık olacak.

ANILAR GEÇİDİNDEN BİR YÜRÜYÜŞ

Uğurcan Ataoğlu ve Sevecen Tunç, yaptıkları konuşmada ellerinde ailelerine ait futbola dair fotoğrafları olanlara seslenerek, “Varsa bizlere ulaştırsınlar, böylece arşivimizi daha da genişletelim. Öncelikli amacımız, insanları futbol tarihinde bir yolculuğa çıkarmak. Bu sergide kentimizin simgeleşmiş şahsiyetlerinden kent meydanlarına, bayramlardan sosyal ortamlara kadar herşeyi görebileceksiniz. Aslında sizler için anılar geçidinde bir yürüyüş olan bu sergi, umarız keyif ve hatıralarla dolu bir yürüyüş olur” diye konuştular.

ORDU’DA FUTBOL, İNSANIN YAŞAMIYLA HEP ÖZDEŞLEŞMİŞ BİR KÜLTÜRDÜR

Başkan Enver Yılmaz sergilenen fotoğraflarda, aslında Ordu’nun geçmişinden bugününe tarihi bir belgeselinin de görüldüğünü söyleyerek, “İlimizin tarihini bu sergimizde görme fırsatı da bulduk. Kentlerin eski fotoğrafları, bugünkü nesil için geleceğe yönelik neler yapması gerektiği konusunda bir yol haritasıdır. Ordumuzun sokakları ve meydanlarını bu fotoğraflarda görüyoruz. Futbol, kentimiz insanının yaşamıyla her zaman özdeşleşmiş bir kültür ve hayatımızın her daim önemli bir parçası olmuştur. Kentimizdeki futbol hayatının en eski fotoğraflarını gördüğümüz bu sergimiz vesilesiyle nostalji de yaşıyoruz. Şehrimizin kimliğine ait ne kadar orijinal fotoğraf varsa bizlere ulaştırılsın, biz de kentimizin bir mirası olarak katalog hâline getirelim. Futbol ve kent kültürü sergimizin açılmasında emeği geçen Uğurcan Ataoğlu, Sevecen Tunç ve Emin Öztürk’e hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır