• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
SMMMO’DEN OTSO’YA ZİYARET

SMMMO’DEN OTSO’YA ZİYARET

Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 1 – 7 Mart Muhasebe Haftası olması nedeniyle, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret gerçekleştirdi. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştirilen ziyarette, Ordu SMMMO Başkanı Bahadır Baş, Ordu SMMMO Sekreteri Mehmet Ender Sönmez TESMER Yönetim Kurulu Üyesi Tuğrul Odabaş, Ordu SMMMO Disiplin Kurulu Üyesi Mert Yüksel katıldı. […]

Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 1 – 7 Mart Muhasebe Haftası olması nedeniyle, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret gerçekleştirdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştirilen ziyarette, Ordu SMMMO Başkanı Bahadır Baş, Ordu SMMMO Sekreteri Mehmet Ender Sönmez TESMER Yönetim Kurulu Üyesi Tuğrul Odabaş, Ordu SMMMO Disiplin Kurulu Üyesi Mert Yüksel katıldı.

Muhasebecilik çok önemli bir meslek olduğunu ifade eden Servet Şahin şunları söyledi: “Muhasebeciler Haftanızı kutluyorum. Nice yıllara diyorum. Hep beraber inşallah göreceğiz. Muhasebecilerimizin kendini geliştirdiğini yani Avrupa ülkelerinde ki muhasebeciler gibi olduğuna inanıyorum ve görüyorum. Artık Avrupa odalarıyla boy ölçüşüyoruz. Bizim muhasebeciler odamızda, OTSO’da üyelerimize 5 yıldızlı otel hizmeti veriyor. Diğer odalarımızla da övünüyorum. Ordu’da artık güçlü odalar var. Daha önceleri kredi almasını bile bilmiyorduk. Yani nasıl açılacağını bilmiyorduk. Yatırım nedir bilmiyorduk. Büyümek isteyen herkesin çok iyi bir muhasebecisi olması şart. Muhasebecilik çok önemli bir meslek, her tüccar, sanayici veya esnaf büyümek istiyorsa çok iyi bir muhasebeciye sahip olmalı. Ayrıca bir iş yerini olmazsa olmaz yapan tek kişi muhasebedir. Bir iş yerinde makine mühendisi çalıştırılırken, diğerinde inşaat mühendisi çalıştırırsınız ancak, hangi iş verene gitseniz mutlaka muhasebe ile karşılaşırsınız” dedi.

Son olarak Başkan Şahin; “Muhasebecilerin, vergi veren vatandaşla, vergiyi toplayan devlet arasında bir köprü vazifesi gördüğünü, bu nedenle serbest meslek olmasının yanı sıra çok önemli bir kamu hizmetini ifa ettiklerini söyleyerek, tüm muhasebecilerimizin ve mali müşavirlerimizin 1 -7 Mart Muhasebeciler Günü’nü kutlarım” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır