• DOLAR
  %0,46
 • EURO
  %0,66
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Şarkiye Mahallesinde Mutlu Sona Az Kaldı

Şarkiye Mahallesinde Mutlu Sona Az Kaldı

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, alt yapı çalışmalarının son aşamaya geldiği Şarkiye mahallesinde incelemelerde bulundu. Şehrin dört tarafında yapılan çalışmaları yakından takip eden Başkan Engin Tekintaş’ı şarkiye mahallesi ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcıları ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri eşlik etti. “MAHALLENİN YOL VE ALT YAPI SORUNU SON AŞAMAYA GELDİ” Yılların getirdiği sorunları bir anda çözüme kavuşturmanın […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, alt yapı çalışmalarının son aşamaya geldiği Şarkiye mahallesinde incelemelerde bulundu.

Şehrin dört tarafında yapılan çalışmaları yakından takip eden Başkan Engin Tekintaş’ı şarkiye mahallesi ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcıları ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri eşlik etti.

“MAHALLENİN YOL VE ALT YAPI SORUNU SON AŞAMAYA GELDİ”

Yılların getirdiği sorunları bir anda çözüme kavuşturmanın mümkün olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Yapılan çalışma kalıcı bir çalışma. Ekiplerimiz yıllardan beri yapılmamış alt yapı çalışmasını mahallemizde bitirmek üzere. Çalışmalar bitirildiğinde şarkiye mahallemiz hem üst yapı hem de alt yapı çalışmaları ile ilçemizin örnek mahallelerinden birisi haline gelecek. Şuan ekiplerimiz yağmur suyu hattı çalışmasını gerçekleştiriyor. Bu çalışma kısa bir süre içinde bitecek ve ardından hem sıcak asfalt hem de baskı beton kaldırım çalışması ile şarkiye mahallemizi en modern mahallelerimizden birisi haline getirmiş olacağız” dedi.

“YAĞMUR SUYU HATTI SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR”

Şarkiye mahallesinin her yağmur yağdığında sorunlu bir mahalle olmaktan çıkartacak olan Yağmur Suyu hattı’nın yeni baştan ele alındığını ifade eden Başkan Engin Tekintaş “ Yılların yükünü mahallemizin üzerinden alıyoruz. Mahallemizin alt yapısını tamamen değiştirdik. Şuan 1950 metre uzunluğunda yağmur suyu hattını yeniliyoruz. Bu çalışma mahallemizin bütün sorununu kökten çözüme kavuşturan bir çalışma olacak. Ekiplerimiz şuan son aşama olan yağmur suyu hattı için gece gündüz çalışıyorlar. İnanıyorum ki; bu çalışma bitirildiğinde mahallemizde yağmur suyu sıkıntısı kalmayacak. Mahallemizin adı artık sel ya da su taşmaları ile anılmayacak”

“SICAK ASFALT VE BASKI BETON KALDIRIM İLE MAHALLEMİZ’DE SORUN KALMAYACAK”

Yağmur suyu hattı çalışmalarının kısa sürede bitirilmesinin hedeflendiğini söyleyen Başkan Engin Tekintaş “ Ekiplerimiz çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kazı Şarkiye mahallemizde son kazı olacak. Bundan sonra üst yapı çalışması olan sıcak asfatl ve baskı beton kaldırım çalışmasına başlayacağız. Şarkiye mahallemizde toplamda 3650 metre uzunluğunda sıcak asfalt, 5.500 metrekare de baskı beton kaldırım çalışmasını hedefliyoruz. Bu çalışmalar şimdiden mahallemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.,

Şarkiye mahallesi esnafları ve mahalle sakinleri ise yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Engin Tekintaş’a teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır