• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Sağlık Çalışanları Kan Bağışında bulundu

Sağlık Çalışanları Kan Bağışında bulundu

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Türk Kızılayı’na Kan Bağışı Kampanyası başlatıldı. Ordu Sağlık Müdürlüğü önünde startı verilen Kan Bağış Kampanyasına İl Sağlık Müdürü Dr. İsmet Kolomuç, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Mithat Kıvrak ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.Çetin Gündoğdu’nun yanı sıra Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Şahin […]

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Türk Kızılayı’na Kan Bağışı Kampanyası başlatıldı.

Ordu Sağlık Müdürlüğü önünde startı verilen Kan Bağış Kampanyasına İl Sağlık Müdürü Dr. İsmet Kolomuç, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Mithat Kıvrak ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.Çetin Gündoğdu’nun yanı sıra Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Şahin ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr.İsmet Kolomuç: “Kan vermek hayat kurtarmaktır. Kan vermek insanlık ve vatandaşlık görevidir. Bizim insanımız çok merhametli, çok duyarlı. Kızılay Genel Başkanımız Kerem Kınık’ın “Kan Stoğumuz Yetersizdir” çağrısı üzerine 4 Ocak günü tarihi bir gün oldu. 13 Bin 241 ünite kan bağışında bulunuldu. Ancak İhtiyaç hala devam ediyor, çünkü kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Türkiye tarihinin rekoru için bizler de vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnsanı yaşatmak hepimizin görevi. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın geleneğinden gelen bir milletiz. Bu nedenle  vatandaşlarımızı  kan vermeye, Kızılayımıza destek olmaya davet ediyorum. Zira bir gün herkese lazım olabilir” dedi.

Türk Kızılay’ının kan stoklarının kritik seviyelere düştüğünü açıklamasının ardından sağlık çalışanları olarak böyle bir kampanyayla katkı sunmak istediklerini belirten Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Mithat Kıvrak: “Öncelikle bugün üzerinde yaşadığımız vatan toprakları ve istiklalimizi borçlu olduğumuz “aziz şehitlerimizi” milletçe şükran ve saygıyla anıyoruz. Ayrıca son günlerde birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya yönelik hain terör saldırılarını lanetliyoruz. Düzenlemiş olduğumuz kampanyamızla sağlık çalışanlarının görevleri başında gerektiğinde kendi kanlarını vermekten çekinmediğini bugün bir kez daha göstermek istiyoruz. Sağlık çalışanları olarak toplumsal farkındalığa katkı sağlamak amacıyla bu kan bağışını gerçekleştiriyoruz. Büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının şimdi de kanıyla can vermek için buradalar. Sağlıklı nesiller yetişmesi adına Türk Kızılayının kan ihtiyacının karşılanması adına bu anlamlı kampanyaya şahsım ve tüm sağlık çalışanları olarak katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

 

Tüm dünya için kan bağışı oldukça önemli olduğunu kaydeden Halk Sağlığı Müdürü Dr.Çetin Gündoğdu: “İnsanların ihtiyaç duyduğu kan bulunamadığı takdirde ölümler olabilmektedir. Kimin ne zaman kana ihtiyacı olduğu bilinmemektedir. Her an herkesin başına gelebilecek küçük bir kazayla kan kaybı yaşanabilir ve kan ihtiyacı doğabilir. Bu nedenle başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere damarlarında Türk Kanı akan herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürü, Halk Sağlığı Müdürü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve diğer sağlık çalışanları kan bağışında bulundu. Kampanya kapsamında Türk Kızılayı Kan Alma Aracı her hafta Ordu Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı bir hastanede konumlanacağı ve sağlık çalışanlarından gelen bağışları alacağı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır