• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Sağlık Çalışanları Halep ve Suriye’ye yardım kampanyası başlattı

Sağlık Çalışanları Halep ve Suriye’ye yardım kampanyası başlattı

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Mithat Kıvrak, Halep ve Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle savunmasız insanların mağdur olduğunu ve bu nedenle sağlık çalışanları olarak yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. Başlatılan yardım kampanyası ile zorlu şartlarla mücadele etmek zorunda olan Suriye ve Halepli mültecilerin bir nebze de olsa yaralarının sarılacağını umut ettiklerini belirten Kıvrak yaptığı açıklamada, “Milletimiz […]

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Mithat Kıvrak, Halep ve Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle savunmasız insanların mağdur olduğunu ve bu nedenle sağlık çalışanları olarak yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Başlatılan yardım kampanyası ile zorlu şartlarla mücadele etmek zorunda olan Suriye ve Halepli mültecilerin bir nebze de olsa yaralarının sarılacağını umut ettiklerini belirten Kıvrak yaptığı açıklamada, “Milletimiz her zaman zorda kalmış olan, darda kalmış olan, muhtaç durumda bulunan insanlara yardımı kendisine bir görev bilmiştir. Bugün Suriye’de yaşanan dram devam ediyor. Oradaki zulümden kaçan insanlara yardım etme noktasında elimizi daha fazla taşın altına koymamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Ordu Kamu Hastaneleri Birliği olarak birliğimize bağlı tüm hastanelerimizle birlikte yardım kampanyası başlatıyoruz. Özellikle giyecek ve kuru gıda gibi yardımlara ciddi şekilde ihtiyaç olduğu bizlere iletildi. Onun için bizler dinimizin de emrettiği gibi ensar ruhu ile gelen misafirlere yardım edelim istiyoruz. Bunula ilgili tüm hastanelerimizde sağlık çalışanlarımızla el ele vermek sureti ile bu kampanyamızı başlatmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Genel Sekreter Kıvrak son olarak kampanyanın 2 hafta boyunca devam edeceğini ve tüm sağlık çalışanlarını kampanyaya katkıda bulunmaya davet ettiğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır