• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Ruhsatlandırma ve Denetim Faaliyetleri Devam Ediyor

Ruhsatlandırma ve Denetim Faaliyetleri Devam Ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren birinci ve ikinci sınıf gayrisıhhi ve sıhhi müesseselere yönelik 2016 yılında 156 iş yeri denetimi yapılırken, 57 işletmeye de yeni ruhsat verildi. 57 İŞLETMEYE RUHSAT VERİLDİ 2016 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından toplam 57 adet ruhsat düzenlendi. Bu süre içerisinde akaryakıt, LPG ve LNG satış istasyonları gibi ikinci […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren birinci ve ikinci sınıf gayrisıhhi ve sıhhi müesseselere yönelik 2016 yılında 156 iş yeri denetimi yapılırken, 57 işletmeye de yeni ruhsat verildi.

57 İŞLETMEYE RUHSAT VERİLDİ

2016 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından toplam 57 adet ruhsat düzenlendi. Bu süre içerisinde akaryakıt, LPG ve LNG satış istasyonları gibi ikinci sınıf gayrisıhhi müesseselere 30 adet gayrisıhhi müessese ruhsatı düzenlenirken, 26 işletmeye sıhhi iş yeri açma ve çalışma ruhsatı ve 1 işletmeye de hafta tatili çalışma ruhsatı verildi.

156 İŞLETME DENETLENDİ

Yine 2016 yılı içerisinde 19 ilçede yapılan denetim faaliyetleri kapsamında, 8 birinci sınıf gayrisıhhi müessese, 3 ikinci sınıf gayrisıhhi müessese, 108 akaryakıt ve LPG istasyonu ve 37 sıhhi müessese olmak üzere toplam 156 iş yeri çalışma ruhsatı yönünden denetlendi.

Ruhsatlandırma ve denetim faaliyetleri, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan alanlarda faal veya faaliyete geçecek olan iş yerlerini, gıdayla ilgili olanlar dâhil birinci sınıf gayrisıhhi müesseseleri, yolcu ve yük terminallerini, kapalı ve açık otoparkları, her çeşit toptancı halleri ve mezbahaları, her türlü akaryakıt istasyonları ve sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ile doğal gaz (CNG) istasyonlarını kapsıyor.

CEZAİ MÜEYYİDE UYGULANIYOR

Gayrisıhhi müesseseler, akaryakıt istasyonları ve sıhhi müesseseler, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, iş yeri açmak için yaptıkları başvurular esnasında kurumlardan gelen şikâyetler doğrultusunda veya belirli aralıklarla denetleniyor. Denetimler sonucunda tespit edilen eksikliklerin iş yerleri tarafından tamamlanması sağlanırken, gerekli şartları yerine getirmeyen işletmeler için faaliyetten men ve ruhsat iptali dâhil olmak üzere cezai müeyyide uygulanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır